Skocz do zawartości
Forum

Problemy z akceptacją własnego wyglądu


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Mam 16 lat.Moim problemem jest to,że nie potrafię zaakceptować swojego wyglądu.Cały czas myślę,że jestem gruba...jestem wysoka mam 175 cm wzrostu i ważę 78 kg.Nie wyglądam tęgo mam 85 cm w pasie..w okół rodzina,przyjaciele nie mówią mi,że jestem gruba,ale ja mam wrażenie,że wyglądam okropnie...a czasami staję przed lustrem i mówię sobie,że może oni mają racje,może jest ze mną wszystko ok.Dlatego piszę tutaj ,jestem świadoma tego,że mam lekką nadwagę...ale czy to znaczy,że jest źle?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Twój problem to nie żadna nadwaga, ale problem z zaniżonym poczuciem własnej wartości. Doszukujesz się u siebie mankamentów i koncentrujesz na swoich wadach, dając przy tym pożywkę dla kompleksów, zamiast skupić się na swoich mocnych stronach. Nie jest z Tobą źle! ;) Zauważ, że najbliższe otoczenie nie mówi żadnych niepochlebnych komentarzy pod Twoim adresem. To Ty stajesz przed lustrem i widzisz w sobie same wady. Popracuj nad samooceną. Zachęcam Cię do przeczytania tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...