Skocz do zawartości
Forum

Problemy depresyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat, przechodziłam juz przez depresję rok temu trwała ona sporo. W tym czasie okaleczałam się i próbowałam odebrać sobie życie. Sytuacja w domu również nie jest kolorowa. Zdementowało mnie to jak traktują mnie ludzie. Nie mam zbytnio przyjaciół ani kogoś bliższego. Jedynie rodzinę która też zawodzi. Przez ostatnie kilka miesięcy depresja zaczęła powracać, zwiększony apetyt, senność, lęki, płaczliwość i inne objawy. Czasami bywa tak źle ze staje przed lustrem i płacze z bólu. Próbuje wmówić sobie ze jest dobrze ale z dnia na dzień jest coraz gorzej, nigdzie nie uzyskałam odpowiedzi gdzie i kto zajmuje się taką przypadłością. Sama sobie nie umiem pomóc inni również. Ostatnio pojawiły się lęki przed snem i kolejnym dniem. Lęki tez są gdy wychodzę z domu ze coś się stanie. Patrzę na siebie jak na niechcianą istotę tego świata. I moje pytanie i prośba. Co w tej sytuacji mam robić. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Luxyxx, najlepiej by było, gdybyś skonsultowała się z lekarzem psychiatrą - tylko lekarz może postawić diagnozę. Jesteś jednak niepełnoletnia. Gdzie zatem możesz szukać wsparcia? Między innymi u psychologa szkolnego albo w Centrum Interwencji Kryzysowej. Możesz też skorzystać z anonimowego, darmowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (http://www.116111.pl/). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...