Skocz do zawartości
Forum

Jak powiedziec bliskiej osobie o samookaleczaniu?


Gość Zofia2Zofia456

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zofia2Zofia456

Bylam uzalezniona od bolu czyli samokaleczałam sie. I teraz sie wstydze blizn ktore sa na rekach sprzodu i stylu to byly wielkie rany wiec sa wielkie blizny . Wstydze sie je pokazac mojemu chlopakowi ale dluzej nie da sie zyc w klamstwie ciagle nosze cos na dlugi rekaw nawet jak jest goroco. I on sie strasznie dziwi ze ja tak chodze. Nie mam wyjscia. Nie wiem jak mu to pokazac powiedziec boje sie i wstydze. Ze pomysli sb o mnie ze jestem psychiczna itd. To jest uzaleznienienie nie potrafilam innaczej ale od kilku miesiecy jestem czysta. Lecz blizny sa. Załamka. Nie wiem co robic zwlaszcza teraz jak bd z nim mieszkac. :(

Odnośnik do komentarza

Ja się postawie na miejscu Twojego chłopaka. Gdyby moja dziewczyna ukrywałaby to przede mną, to byłoby mi z tym źle. Jeśli powiedziałaby prawdę taką jaka jest, to oczywiście byłbym zszokowany, ale potraktowałbym ją jako normalną osobę. To dobrze, że chcesz być z nim szczera. Zacznij rozmowę przede wszystkim od tego, jak to wszystko wyglądało od początku, od powodów, powiedz o samookaleczeniu, powiedz, że masz duże blizny i wstydzisz się ich, jeśli będzie chciał zobaczyć to mu je pokaż, jeśli nadal masz problem z tym to mu powiedz. Licz się z tym, że może być w lekkim szoku i może spytać czy wszystko w porządku i czy może jakoś Ci pomóc. Postaw wszystko na jedną szalę. Jeśli Cię kocha to zrozumie, a kocha, bo macie razem zamieszkać, co oznacza, że traktuje Cię bardzo poważnie i jesteś ważną osobą w Jego życiu.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Bardzo dobrze Cię rozumiem. Wiem co znaczy ukrywać blizny tudzież tłumaczyć skąd one są. Nie zastanawiaj się nawet czy mówić czy nie mówić. Twój chłopak jest tak bliską Ci osobą, że Cię zrozumie. Porozmawiajcie na spokojnie, powiedz, że się tego boisz i wszystko po kolei wytłumacz. Powiedz mu, że chciałabyś żeby wsparł Cię w zakończeniu z tym i żeby był Twoją motywacją. Nie mieszaj w to nerwów, nie obawiaj się niczego. Zobacz jak mocno mu ufasz skoro chcesz mu to opowiedzieć. Tak mocno on chce się o tym dowiedzieć. Nikt nie lubi, kiedy ktoś coś przed nim ukrywa, a zwłaszcza osoba na której zależy nam najbardziej. Dlatego nie miej przed nim tajemnic, bo skoro jesteście razem to prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw, a skoro może wyjść z Twoich ust bez niekomfortowych sytuacji to dobrze jest to wykorzystać. Opowiem Ci trochę o tym jak odbierają to bliskie nam osoby. Mam bardzo bardzo bliskiego przyjaciela. O moim cięciu wie od samego początku naszej znajomości. Pytałam go parę razy jakby to było jakbym mu nie powiedziała, że to robię (robiłam). Wiesz co mi powiedział? Że po pierwsze on sam by to zauważył, a po drugie jeśliby mnie przyłapał i wmawiałabym mu, że to od czegoś innego to byłoby mu przykro, że kłamię. Może to pomoże Ci wyciągnąć wnioski. Pamiętaj, że nerwy tu nie wchodzą w grę i żadne obawy odepchnięcia również. Będzie dobrze, trzymam za Ciebie kciuki!
PS możesz napisać jak poszło ;)

Odnośnik do komentarza

Zofia2Zofia456, jestem w stanie zrozumieć Twoje obawy i lęki przed opowiedzeniem chłopakowi o Twoich bliznach po samookaleczaniu. Zgadzam się jednak z przedmówcami. Jeśli planujecie razem zamieszkać, prawda wyjdzie na jaw. Lepiej, gdy powiesz o wszystkim partnerowi sama niż gdy zauważy blizny i zacznie się dopytywać. Może być mu przykro, że mu nie zaufałaś i ukrywałaś przed nim tak ważną sprawę. Więcej odwagi. Wierzę, że Twój chłopak Cię zrozumie i będzie wspierał. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...