Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie Acentry a otępienie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem , tydzień temu byłam u lekarza psychiatry i przepisał mi leki asentre i lucetam , niestety działąły na mnie fatalnie pierwszego dnia wziełam zelecaną dawkę , drugiego i trzeciego tylko pół zalecanej dawki a później przestałam brać leki powieważ nie magłam jeść spać mam silne uczucie otępienia i fatalnie się czuje z uczuciem odrealnienia , mija czwarty dzień od odstawiania leków , czy to uczucie minie ? co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Pani Dominiko, wszelkie zmiany w dawkowaniu leków powinna konsultować Pani ze swoim lekarzem psychiatrą, a nie podejmować takich decyzji na własną rękę. Czy lekarz nie uprzedził Pani o możliwych skutkach ubocznych leków albo o nieprzyjemnych dolegliwościach, jakie mogą wystąpić na początku farmakoterapii? Rozumiem, że leki skutecznie obniżają samopoczucie, ale większość nieprzyjemnych objawów powinna minąć z czasem. Tak naprawdę po pierwszym dniu czy trzech pierwszych dniach zażywania leków trudno powiedzieć cokolwiek o ich wpływie na organizm. Leki psychotropowe dają zwykle pierwsze widoczne efekty terapeutyczne po 2-3 tygodniach, a pierwsze nieprzyjemne dolegliwości trzeba "przeczekać", potem powinno być coraz lepiej. Jeśli ma Pani jakiekolwiek obawy co do skuteczności/działania przepisanych Pani leków, proszę skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...