Skocz do zawartości
Forum

Nie wiem co się ze mną dzieje.


Gość Hania1206

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hania1206

Witam, mam 23 lata. Nigdy żadnych problemów ze zdrowiem.... Aż kilka miesięcy temu nagle atak dziwnej duszności, opuchnięcie oka, pokrzywka i dreszcze (to chyba było z nerwów) , do tego silna biegunka. Pojechałam na pogotowie, gdzie dali mi zastrzyki na alergie. Oko do końca nie zeszło, więc rodzinna dała mi jeszcze jeden zastrzyk na alergie. I od tego czasu zaczął się mój horror. Chodzę po lekarzach oczywiscie prywatnie, bo na NFZ jesteś traktowany przedmiotowo. Wyniki krwi- wysoki stan zapalny podwyższone TSH , zrobiłam jeszcze raz badania, nadal stan zapalny i tsh juz ok. Laryngolog nic nie stwierdził, pulmonolog stwierdził, że to astma a alergolog , że alergia. Ide teraz na testy alergiczne. ale coś mi nie pasuje... duszność pojawia się, kiedy sobie o niej przypomne, denerwuję się, kiedy mam zostać sama w domu bo bardzo się boje, że znowu trafię na pogotowie. I kolejna wkręta, że się źle czuje. Mam ataki pulsowania w głowie w różnych miejscach... Ciąglę się denerwuję. Mam sucho w ustach (może przez wziewy te na alergie) mam czasami kłóci w klatce piersiowej, boje się, o swoje zdrowie, juz mam tego dosc... jestem młodą osobą a wariuję... Mam sporo nerwów w zyciu, straciłam prace, szukam innego mieszkania, ciągle problemy finansowe... zresztą , kto w dzisiejszych czasach nie ma nerwów. Mam częstwo bóle głowy, pocą mi się ręcę, no i ta pieprzona dusznosc i kaszel który przechodzi po tym wziewach i tabletkach na alergie.
Ale reasumując. Czy nie uważacie, że to może być na tle nerwicowym? Może strach, panika i nerwy prowadzą do duszności, suchości w gardle czy też kaszlu.
Juz nie wiem co robić. Próbuje pić melise, ale mam po niej taki dziwny posmak na podniebieniu i gardle , że nie daje rady...

błagam o pomoc.....

Odnośnik do komentarza

Może to być nerwica, a nie musi. Może faktycznie jesteś alergiczką, skoro piszesz, że po lekach jest Ci lepiej. Dobrze, że będziesz miała testy alergiczne. Może one coś rozjaśnią. Pisałaś o podwyższonym TSH, a potem obniżonym i jeszcze potliwości. Ja mimo prawidłowego TSH sprawdziłbym, czy z tarczycą masz wszystko w porządku. Badanie z krwi fT3, fT4.
Odwiedź swojego lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza

Z Twojego wpisu widać, że jest Pani przemęczona obecną sytuacją, ciągłym kontaktem z lekarzami i przyjmowaniem leków. Może być to frustrujące, tym bardziej że objawy nie ustają. Czy była Pani u psychologa? Być może spostrzeżenie, że te choroby są na tle nerwicowym, nie jest błędne. Można również postawić hipotezę, że to te nieustanne dolegliwości wpłynęły znacząco na pogorszenie się Pani samopoczucia. Z pewnością nie są one obojętne. Polecam wizytę u specjalisty. Dodatkowo może Pani zwrócić uwagę na warsztat choreoterapii, który skupia się na pracy ciałem i analizowaniu odczuć z ciała.
Pozdrawiamy

Klinika PsychoMedic.pl
ul. Lanciego 19, Warszawa
www.psychomedic.pl

Odnośnik do komentarza

Drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Być może rzeczywiście podejrzewania emocjonalnego tła dolegliwości są słuszne, ale w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny ze strony organizmu. Zatem najpierw pogłębiona diagnostyka endokrynologiczna i alergiczna, a jeśli tutaj wszystko będzie w porządku, wówczas należy się skonsultować z psychologiem/psychiatrą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...