Skocz do zawartości
Forum

Problem czy tylko dojrzewanie?


Gość bezwartościowa001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bezwartościowa001

Witam.Chodzę do gimnazjum i od 2 lat mam pewien problem.Nie akceptuję siebie i się samookaleczam (tnę i przypalam skórę),bo tylko to sprawia,że mogę w jakiś sposób sprawić sobie ból i na chwilę zapomnieć.Od zawsze mam niskie poczucie własnej wartości,ale ostatnio jest coraz gorzej.Męczę się sama ze sobą.Jestem straszną pesymistką i ciągle wmawiam sobie,że nic nie osiągnę w życiu i jestem zerem.Nie potrafię inaczej myśleć.Nic mnie nie cieszy, jestem stale smutna i przygnębiona.Darzę większym szacunkiem innych niż siebie.Mam również myśli samobójcze.Staram się to powstrzymać,ale to często wraca..Nie wiem,co mam robić.Chciałabym przestać,bo nie mam już siły ukrywać ran po cięciu i żyć w stresie,że ktoś zobaczy,a tego bym nie chcę,ale nie potrafię.Powiedzieć komuś o moich problemach?Może to tylko kwestia dojrzewania i wystarczy przeczekać?Przecież każdy czasem myśli o samobójstwie i to nie jest nic złego,prawda?Sama już nie wiem,czy próbuje sobie wmówić,że jest dobrze czy to nic takiego i nie warto martwić innych.Nawet byłoby mi ciężko,bo jestem bardzo zamknięta w sobie i nie potrafię mówić o problemach.Zawsze udaję,że jest dobrze,chociaż czasem naprawdę chciałabym z siebie wyrzucić te wszystkie złe myśli.

Odnośnik do komentarza

Witam, z tego co piszesz wynika, że masz czujesz się źle i przeważającym u Ciebie uczuciem jest smutek. Dodatkowo stosujesz samookaleczanie, by poradzić sobie ze stresem. Jak zapewne wiesz, nie jest dobrym rozwiązywaniem problemów. Myślę, że warto by było gdybyś nagromadzone emocje mogła wylać w trakcie rozmowy. Wtedy negatywne myśli w postaci myśli samobójczych i metody okaleczania siebie mogłyby zostać zastąpione przez bardziej efektywne sposoby.
Pozdrawiamy

Klinika PsychoMedic.pl
ul. Lanciego 19, Warszawa
www.psychomedic.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...