Skocz do zawartości
Forum

Problem z odrzuceniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pół roku borykam się z zauroczeniem(lub miłością od pierwszego spojrzenia) w koleżance z pracy (Przez większość tego czasu była w związku z typu toksycznych i często rzucała ,,szkoda że X nie jest taki jak Ty"). To uczucie raz jest silniejsze później słabnie ale rośnie wraz z jej zainteresowaniem w moją strone. Znamy się dobrze można powiedzieć, że przyjaźnimy się jesteśmy dla siebie istotni wspieramy się w trudnych momentach. Sytuacja często wygląda tak, że jeśli rozmawiam z inną dziewczyną ona reaguje zazdrością natomiast jeśli ja próbuję jakoś ją zainteresować często zbywa mnie udając, że nie wie o co mi chodzi. Jednak ten brak zdecydowania i negowanie niektórych jej zachowań(oficjalnie mówi, że jesteśmy dobrymi kolegami a przyjaciółką zwierza się, że coś do mnie czuje) doprowadza mnie do zniechęcenia wręcz do zachowań depresyjnych, wziąłem tydzień urlopu by odpocząć psychicznie od tej sytuacji ale jest coraz gorzej przez to, że mam więcej czasu żeby rozmyślać, a myśl o tym, że może kogoś poznać i się z nim związać doprowadza mnie do histerii. Z jednej strony odejście z pracy pozwoliłoby mi nabrać dystansu z drugiej strony po kilku dniach mam ogromną chęć żeby ją zobaczyć tym bardziej, że sama sie odzywa do mnie. Znam przykłady małżeństw gdzie mężczyzna starał się o przyszłą żonę nawet i pótora roku a Napoleon Hill mawiał:,,Poddający się – nigdy nie wygrywa, a wygrywający – nigdy się nie poddaje" ale nie wiem czy ma to sens biorąc już teraz mój stan psychiczny. Proszę o jakieś rady, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj maciej923!

Podejrzewam, że dajesz zbyt zachowawcze znaki, że Ci zależy na koleżance z pracy, a ona najprawdopodobniej wychodzi z złożenia, że granie niedostępnej nakręca Cię. Skoro znacie się dość dobrze, wspieracie się w trudnych chwilach, to wnioskuję, że jesteście dla siebie ważni, bliscy. Zaproś ją w jakieś fajne miejsce, na kolację albo na romantyczny spacer i powiedz jej wprost, co do niej czujesz. Powiedz o tym, że męczy Cię jej niezdecydowanie i gra w kotka i myszkę, że chciałbyś wiedzieć, na czym stoisz, czy masz u niej szanse, bo dłużej takiej sytuacji nie jesteś w stanie znieść. Wierzę, że dziewczyna znając Twoje stanowisko i uczucia, w końcu zdeklaruje się, co dalej z Waszą relacją - czy zostajecie kolegami z pracy, czy jest szansa na coś więcej. Odwagi i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...