Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak radzić sobie z chorobliwą zazdrością i kontrolą w stosunku do partnera?


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Osoby bardzo zazdrosne, często mają zaniżoną samoocenę, w najgorszym wypadku są zaburzone psychicznie.
Myślę, że ta druga przyczyna Ciebie nie dotyczy.
Nieuzasadnioną zazdrością po prostu obrażasz partnera.
Wyobraź sobie, jak sama czułabyś się w sytuacji, gdyby ktoś ciągle zarzucał Ci czyny których nie popełniłaś?
To prosta droga do rozstania, bo w końcu udręczony wiecznymi zarzutami i awanturami chłopak, zostawi Cię.
Co zrobić? Wrzuć na luz, a przede wszystkim znajdź sobie zajęcia; pasje, spotkania ze znajomymi, coś, co będziesz robić sama lub ze znajomymi. On też ma prawo do spędzania czasu tak jak lubi, nie koniecznie z Tobą, co wcale nie oznacza, że Cię nie kocha. Nie osaczaj chłopaka, żyj własnym życiem.
Nie każda rozmowa z koleżanką, czy spojrzenie na inną dziewczynę oznacza zdradę.
Niestety, ale kompromitujesz się okazując swoją przesadną zazdrość.

Odnośnik do komentarza

Gdy Twój partner się w końcu z Tobą rozstanie z powodu nadmiernej zazdrości, to zrozumiesz, że ta zazdrość była zbyt przesadna. Raz dostaniesz kopa od kogoś na kim Ci zależy i bedziesz pamiętać na przyszłość, aby jednak dać sobie trochę luzu. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Ja mam nauczkę do końca życia, mogę stwierdzić nawet , że obecnego partnera nie kontroluje wogóle i jesteśmy z tym szczęśliwi, sama staram się mieć też swoje życie poza nim.(on twierdzi, że mieć taka kobietę to skarb). Nie narzucam mu się, nie robię z siebie desperatki.

Odnośnik do komentarza
Gość Załamany M

Jestem po przejściach bylem zdradzany oszukiwany po rozwodzie 7 lat poznałem wspaniala kobietę którą bardzo Kocham jestem o nią bardzo zazdrosny wybuchają Klutnie z mojej strony ona płacze ja bardzo tego żałuję. Ze ją posadzam o zdradę wiem ze tego nie robi przychodzi taki moment i wybucham jest mi bardzo wstyd ztego mojego zachowania nie mam okazi isc do specjalisty bo pracuje za granicą ona mnie kocha tylko boje sie czy predzej czy puzniej moze sie to rozpaść mamy dziecko kocham moja dziewczyne i chce byc znia prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...