Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie leku Xanax na ataki paniki


Gość f...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanie do lekarzy psychiatrów. Pani doktor przepisała mi lek Xanax z powodu moich ataków paniki ( kolatanie serca , skoki ciśnienia ze stresu , nerwów ) Moje pytanie czy ten lek jest dobry , bo w internecie krąży dużo opinii , prosiłbym o kilka odpowiedzi od specjalistów , szczerych na temat tego leku . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Gość spinka34

Leków na paniki jest bardzo dużo. Mogę napisać jak to wyglądało w przypadku 2 osób ( moich znajomych,)które stosowały xanax. U pierwszej nie pomógł wogóle, występowały mdłości i lęk nie ustępował. U drugiej natomiast objawy lękowe ustąpiły całkowicie, nie występowały żadne skutki uboczne. Tak więc nie da sie sprecyzować i przewidzieć do końca , jak na dany organizm lek będzie działał. Na postawie prób i błędów może dostosować do siebie dany lek. Dobry lek to taki , po którym znikają objawy i człowiek może normalnie jeść i funkcjonować. Nalezy pamiętać, że takie leki odstawiać trzeba stopniowo, zmniejszając dawkę. (w momencie całkowitego zniknięcia objawów), gdyż nagłe odstawienie może spowodować bardzo złe samopoczucie.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Xanax to lek przeciwlękowy z grupy pochodnych benzodiazepiny. Substancją czynną preparatu jest alprazolam. Lek powinien być stosowany do leczenia krótkotrwałego, ponieważ może uzależniać. Preparat należy stosować wyłącznie w przypadku nasilonych objawów, zaburzających prawidłową aktywność. Zwykle leczenie nie powinno trwać dłużej niż 8-12 tygodni, łącznie z okresem zmniejszania dawki. Myślę, że na zaburzenia lękowe (włącznie z atakami paniki) są lepsze leki niż Xanax. Można zacząć od leków z grupy SSRI - mniej uzależniających, a równie, a nawet bardziej skutecznych. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...