Skocz do zawartości
Forum

W jaki sposób pomóc koledze mającemu myśli samobójcze?


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor. Mam przyjaciela, ktory zmaga sie z depresja. Ma on dopiero 16 lat a choroba jest na prawde zaawansowana jesli tak mozna to nazwac. Nie jest ona spowodowana konkretnym zdarzeniem, a raczej wszyatkim po trochu. Mial on probe samobojcza, w glowie ciagle pojawiaja sie takie mysli i bardzo czesto wspomina o tym ze nie ma ochoty do zycia, do walki. Nie mam pojecia jak mam z nim rozmawiac, co moge mu powiedziec. Najwieksza przeszkodza sa prawie 3 h drogi, ktore nas dziela

Odnośnik do komentarza

Jeśli Twój przyjaciel jest niepełnoletni, najlepiej, by o jego problemach dowiedział się ktoś dorosły, np. rodzice. Jaki kontakt z mamą i tatą ma Twój przyjaciel? Poza tym może on skorzystać ze wsparcia pedagoga albo psychologa w swojej szkole. Możesz mu też polecić, by zadzwonił pod darmowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 (http://www.116111.pl/) czynny codziennie w godzinach od 12.00 do 22.00. Ponadto rozmawiaj z nim i spróbuj nakłonić, by pozwolił sobie pomóc, by nie krył swoich słabości. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...