Skocz do zawartości
Forum

Nauczanie indywidualne. Czas trwania. POMOCY!


Gość xxclaudia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ogromną prośbę i pytanie, chciałabym się dowiedzieć ile czasu zajmie szkole załatwienie nauczania indywidualne dla dziecka? Chodzi mi o czas, od momentu już złożenia wniosku wraz z orzeczeniem do szkoły.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Sprawa nie wygląda różowo.
W tej chwili do klasyfikacji rocznej zostało około 7 tygodni.
Musisz przedstawić dyrekcji odpowiednie zaświadczenie z poradni psychologicznej, następnie szkoła składa wniosek do kuratorium.
Po otrzymaniu ewentualnej zgody, dyrekcja szkoły musi to nauczanie indywidualne zorganizować tzn. znaleźć nauczycieli, których plan zajęć będzie można dostosować do prowadzenia dodatkowych lekcji indywidualnych, Czasem trzeba zatrudnić dodatkowych nauczycieli np. emerytów, trzeba ich znaleźć itd.
Tej sprawy nie da się załatwić w tydzień.
Jeżeli Twoje dziecko w ostatnim czasie uległo np. wypadkowi, nie może chodzić do szkoły i sprawa jest świeża, możesz delikatnie naciskać dyrekcję, monitorując na bieżąco postępy w sprawie. Niestety niektórych spraw przeskoczyć się nie da np. czas postępowania w kuratorium (lub w wydziale oświaty).
Jeżeli jednak Twojemu dziecku grozi brak promocji do następnej klasy, a Ty w ten sposób kombinujesz, to raczej trochę za późno.
Myślę, że szkoła nie może odrzucić wniosku rodzica, jeśli są ku temu prawne przesłanki (opinia psychologa), jednak marne szanse, żeby dziecko w tak krótkim czasie nadrobiło zaległości.

Odnośnik do komentarza
Gość mamaadasia

Jeżeli są bezwzględne wskazania do NI to szkoła zazwyczaj realizuje nauczanie w przeciągu 2 tygodni ( tak jest u nas ) jeżeli dziecko ma w orzeczeniu Np szkoła specjalna lub nauczanie indywidualne ale uczęszcza do szkoły specjalnej to zazwyczaj się nie śpieszą. Zależy też co dziecko ma zdiagnozowane i jaki jest przyczyna do nauczania indywidualnego.

Odnośnik do komentarza

~mamaadasia
Zależy też co dziecko ma zdiagnozowane i jaki jest przyczyna do nauczania indywidualnego.

Myślę, że przyczyna takiego orzeczenia jest nieistotna, jeśli należy się ono dziecku to powinno być przyznane.
Problemem mogą być procedury, czas ich załatwiania i organizacja w samej szkole.
Oczywiście dobre chęci (dyrekcja szkoły) też mają znaczenie, ale nie zawsze od nich zależy szybkość załatwienia i organizacji takiego nauczania.
Mieszkam w dużym mieście i u nas dwa tygodnie to byłby chyba rekord świata, ale może autorce się uda.

Odnośnik do komentarza
Gość mamaadasia

W naszej szkole był chłopczyk z autyzmem,który intelektualnie funkcjonował niezle do tego miał adhd. Był bardzo agresywny w stosunku do innych dzieci, nauczyciel nie dawał sobie rady. W orzeczeniu miał wpisane ,, w razie potrzeby nauczanie indywidualne,, niestety nie było innego wyjścia i trzeba było szybko działać ponieważ dzieciaki wracały do domu z siniakami i w tym przypadku NI szkoła załatwiła z przeciągu dwóch tygodni. Dzieci z rożnych powodów muszą mieć indywidualne zajęcia, a w tym konkretnym przypadku trzeba było działać szybko.

Odnośnik do komentarza
Gość mamaadasia

Ale niestety często jest tak jak napisała przedmówczyni, że dużo zależy od dobrej woli dyrektora szkoły. Niektóre dzieciaki czekają dużo dłużej na takie zajęcia. Nie wiem dokładnie ile czasu ma szkoła na załatwiania formalności i organizację nauczycieli, ale wiem że w jednym przypadku może byc to dwa tygodnie a w innym dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...