Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie ciąży przy braku objawów


Gość anonimowa1234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anonimowa1234

Mam 17 lat i zaczęłam współżyć z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. Obecnie znajduję się w takiej sytuacji: Mój pierwszy raz odbył się dzień przed miesiączką wtedy, kiedy są dni niepłodne. Na drugi dzień dostałam miesiączkę tak jak powinnam mieć, lecz krócej trwała i była mniej bolesna i mniej obfita niż zwykle. Drugi raz był po miesiączce również w dni niepłodne. Trzeci i czwarty raz w czasie trwania cyklu. Każdy odbyty stosunek był bez zabezpieczenia. Teraz czekam na miesiączkę, która się nie pojawia... Nie mam żadnych typowych objawów ciążowych. Czy jest to możliwe, że zaszłam w ciążę?? Pomocy! Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie w czasie seksu w dni niepłodne nie może zajść do zapłodnienia, ale pamiętaj, że plemniki w śluzie kobiety mogą przetrwać nawet do kilku dni i "przeczekać" do dnia płodnego, po czym może nastąpić zapłodnienie. Stąd te wszystkie przypadki ciąży, kiedy uprawia się seks bez zabezpieczenia w teoretycznie dni niepłodne. Mimo wszystko proponuję na przyszłość stosowanie prezerwatywy lub innej antykoncepcji, jeśli nie planujecie jeszcze być rodzicami. Natomiast teraz najlepiej zrób test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...