Skocz do zawartości
Forum

BADANIE KTG, 40 tc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś miałam robione badanie KTG, termin mam na środę (18.02)
Ale dostałam skierowanie do szpitala po badaniu KTG, ponieważ mój lekarz powiedział, że z opisu wyniku KTG, wychodzi na to że skurcze są, ale dziecko niezbyt na nie reaguje.
Jak patrzę na wydruk badania, dziecko ma w normie FHR ok. 150, w jednym miejscu spadło do 120...
A jak patrzę na skurcze, to miałam tak:
w ciągu pierwszych 10 min. badania miałam 4 skurcze, w tym trzy z nich pokazują 90-100%, czwarty pokazuje 50%.
Potem miałam po 5 minutach kolejny skurcz od 80-100%, potem po 10 min znów 80-100%, potem po 2 min. 60%...

W między czasie miałam skurcze 20-40%.

Czy to już?!

Najdziwniejsze to, że ja w ogóle tych skurczów nie czuje... Czasem coś mnie "kolnie" ale to lekkie i trwa dosłownie 10 sek. (MAX, 10 sek.)

Czy coś może być z dzidziusiem? ; (

Lekarz zapewnił mnie, bym się nie martwiła bo wszystko jest w porządku, tylko zapis wyników, świadczy o tym, że dziecko niezbyt reaguje na skurcze.

W pierwszych właśnie minutach dziecko coś zareagowało na skurcz (przy tym 100% spadło mu FHR do 120...
A potem wszystko w normie.

Mam skierowanie do szpitala i mam się tam dziś zjawić, pojadę później, czekam na narzeczonego...
Z pewnością wykonają mi kolejne KTG, lekarz zapewnił mnie, że już do domu nie wrócę, zostanę tam aż do porodu.

Czy któraś z was miała coś podobnego?
Nie powiem trochę się niepokoje...
Ale ruchy CZUJE!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...