Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak skupić się na nauce?


Gość dra

Rekomendowane odpowiedzi

jestem tu pierwszy raz i mam pytanie chodzi o to że kiedy zaczynam się uczyć skupiam się tylko przez 1 temat (lekcję) później zastanawiam się co robi moja koleżanka albo co leci w telewizji mam straszną ochotę włączyć komputer tak poprostu. Robię notatki czytam do późnej nocy bardzo zależy mi na dobrych ocenach, których nie widać po prostu mi nie wychodzi stresuję się jutro zaliczam historię mało umiem, a uczę się od wczoraj. Pomóżcie mi proszę bo bardzo chcę wreszcie zacząć się uczyć i dostawać jak najlepsze oceny. Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza

Musisz wykształcić sobie rytuał nauki. Ucz się zawsze w tym samym miejscu i w takich samych warunkach. Wyłącz komputer, telewizor i muzykę - potrzebujesz ciszy, żeby się skupić. Miejsce, w którym się uczysz powinno być posprzątane, ponieważ bałagan rozprasza. Codziennie ucz się w tych samych godzinach. W ten sposób już wkrótce Twój organizm się przestawi, że w określonym czasie i warunkach się uczysz. Na początku będzie trudno, ale szybko się przyzwyczaisz i zobaczysz, że to skuteczne. Poza tym, jedz orzechy, bo są dobre na mózg, zresztą tak samo jak czekolada :) Smacznej nauki. Powodzenia w szkole.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Laurą - wazne jest, abyś przygotował się do nauki. Przede wszystkim uczymy się w miejscu do tego przeznaczonym. Nie w łóżku, nie przy włączonym komputerze, nie w kuchni, nie w salonie gdzie ktoś ogląda telewizje. Najlepiej mieć oddzielny pokój do pracy, jesli nie ma takiej mozliwości, przygotuj swój. Zrób porządek na biurku, przewietrz pokój, wyłącz komputer lub telewizor, przygotuj sobie książki, kartki, długopisy. Musisz czuć, że nie masz już nic do zrobienia, że masz czas na naukę. Na koncentrację pomaga magnez lub kostka gorzkiej czekolady. Poświęć godzinę na naukę i zrób sobie przerwę. Napij się herbaty, wyjrzyj przez okno itp. Staraj się odpędzić myśli od koleżanki czy telewizji. Pomyśl sobie, że jak skończysz się uczyć, to zadzwonisz do niej, bo może i ona w tym czasie się uczy, to nie będziesz jej przeszkadzał. Jeśli czujesz, że skupienie jest trudne i nie możesz się skoncentrować, zrób kilka pajcyków, rozładuj trochę stres i energie, pooddychaj i wróć do biurka. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale uczenie się regularne to też nawyk, który trzeba umieć w sobie wyrobić. A do tego potrzeba samozaparcia i czasami zrezygnowania z przyjemności tj. tv czy facebook. Polecam sobie jeszcze poczytać tutaj o innych przyczynach problemów z koncentracją http://na-pamiec.pl/problemy-z-koncentracja/, bo jest ich naprawdę dużo. Tylko też nie ma co czytać cały czas, do pracy też się trzeba wziąć :).
Czasami to też może wynikać właśnie z niedoborów choliny, czy magnezu, dlatego nie ma co się bać suplementów, ale naprawdę sprawdzonych. Myślę, że nawet zwykły magnez Ci by pomógł, ewentualnie później coś bardziej zaawansowanego jak Hustler Mind.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...