Skocz do zawartości
Forum

Jak przekonać rodziców do zmiany szkoły ?


natix2137

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzę do 2 klasy liceum (po szkole podstawowej) od tego roku przeniosłam się do innego liceum niż byłam w pierwszej klasie, ale ostatnio zaczęłam tak myśleć nad tym kim bym chciała być w przyszłości i tak dłużej myśląc zainteresował mnie zawód programista. Dużo czasu spędzam przed komputerem i myśle że gdybym sie przepisała do szkoły w której tego programowania uczom, spokojnie bym wszystko nadrobiła w domu. Technikum jest może 15 km od mojej miejscowości i mam tam dojazd autobusem, ale rodzice nie chcą sie zgodzić na przeniesienie ze względu na moją opinie:) podobno inni w mieście mówią że cały czas zmieniam szkoły a zmieniłam raz, próbowałam już rozmawiać z rodzicami ale skończyło się to kłótnią. Fakt zaaklimatyzowałam się w nowej klasie ale tu nie chodzi o ludzi ale o moją przyszłość. Pomóżcie:(( jak mam przekonać rodziców do ponownej zmiany szkoły.. i dodam jeszcze że w tej szkole do której chodzę znajomą taty jest dyrektorka i myślę że to też powód dla którego nie chcą mnie przepisać.

Odnośnik do komentarza

Cześć i witaj natix. Tutaj moze rodzice się obawiają że jak się przeniesiesz to także ci się odwidzi i znowu będziesz chciała zdecydowac się na inny kierunek. Myślę że twój tata też z powodu tego że zna dyrektorkę nie będzie chciał cię przenieść. Tutaj rodzice jakby może przez tą znajomość z tą dyrektorką myślą że spokojnie skończysz szkołę. Sama obecnie uważam że kierunek IT jest najlepszym wyborem i zawsze będzie popyt na takich pracowników a do tego taki zawód jest bardzo dobrze płatny. Ale jednak skoro zaczęłaś naukę i już raz zminiłaś szkołe to przymyśl czy Programowanie to na pewno to co chciałabyś robić. Nawet nie chodzi o to że znowu byś zminiła szkołę - kierunek. Ale raczej o to czy jesteś zdecydowana i pewna że ta zmiana będzie korzystna i że poradzisz sobie lepiej niż w obecnej szkole. W tej chwili nie wiem jak wygląda sytuacja w szkołach wiem że jest nauczanie zdalne wprowadzone ale też nie wiem czy wszędzie w Polsce. Jeżeli u ciebie także to nawet gdyby rodzice chcieli cię prznieść to chyba może być teraz z tym problem. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...