Skocz do zawartości
Forum

Boję się wychodzić z domu


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od kilku miesięcy boję się wychodzić z domu w szczególności sam. Prawie rok temu zostałem napadnięty w biały dzień na ulicy w drodze do sklepu. Nic się nie stało poważnego a jednak zrobiło swoje w psychice. Kilka miesięcy później ktoś zwyzywał mnie pod sklepem (jakiś dres) a całkiem nie dawno wracając do domu z pracy zmęczony przeszedłem na czerwonym świetle kiedy droga była pusta i jakiś facet zaczął za mną iść i mi grozić za to. Też nic się nie stało wtedy bo przyspieszyłem kroku i uciekłem w jakąś ulice po czym uciekłem do domu, ale jednak te incydenty bardzo źle na mnie wpłynęły boję się wyjść nawet do sklepu, chodzę wszędzie z gazem pieprzowym mimo że wiem, że pewnie go nie użyje ale czuję się bezpieczniej. Cały czas myślę o tym że boję się wyjść, jak wyjde to czuję się zagrożony kiedy widzę jakichś mężczyzn od razu czuję napięcie i przechodzę na drugą stronę ulicy. Takie sytuacje nigdy wcześniej mi się nie zdarzały, ani nie prowokuje wyglądem ani zachowaniem nie wiem co jest nie tak. Czuję się fatalnie, staram się wychodzić z domu tylko wtedy kiedy muszę, ale przecież tak być nie może nie da się tak żyć ?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Gość Marcin napisał:

Mam nerwicę lękową co napewno potęguje to jak się czuje 

Zdecydowanie to zaburzenia lękowe mają taki wpływ na to jak się czujesz. Przed tym napadem miałeś już stwierdzonę zaburzenia lękowe? Czy bierzesz jakieś leki?

Odnośnik do komentarza

Biorę czasami Hydroksyzyne kiedy mam nasilone lęki ale małe dawki staram się unikac leków i jakoś sobie z tym poradzić sam ale chyba wybiorę się do lekarza bo strasznie psuje to konfort mojego życia. Nikt w sumie nie wie o tym co mnie trapi staram się zeby nikt nie widział że się boję itd 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli już od lat masz zdiagnozowane zaburzenie lękowe to uważam że zostały one pogłebione po tym napadzie. Warto abyś był pod opieką psychiatry, nawet teraz jeżlei się wybierzesz do niego to warto aby ci zaproponował może inny lek. Po Hydroksyzynie możesz byc np.ospały, może cię boleć głowa, możesz odczuwać suchość w ustach. I jezeli masz takie objawy to tez powinieneś powiedziec o tym lekarzowi. Nie napisałeś nic o tym czy chodzisz na jakąś terapię tak aby radzić sobie z zaburzeniem lękowym.

Odnośnik do komentarza

Marcin jeżeli cierpisz na zaburzenia lękowe to powinieneś powiedzieć psychiatrze jak działają na ciebie obecne leki, jak się po nich czujesz. Czasami lekarz zmienia leki, czasami dawki jeżeli osoba zaburzona nie czuje poprawy lub czuje pogorszenie stanu zdrowia. Ale razem z farmakoterapią musi iść terapia u psychoterapeuty. Jeżeli nie chcesz chodzić prywatnie to zapisz się na NFZ, o ile masz taką możliwość. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...