Skocz do zawartości
Forum

Dreszcze i strach.


Gość Michas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni dopadają mnie: mrowienie w skroniach, dłoniach i stopach. Towarzyszy temu szybki oddech, duszności i trochę ucisk w klatce piersiowej, uderzenia ciepła, oraz odczuwalne mocne bicie serca ale nie towarzyszy temu przyspieszony puls, czuję też jakby zaraz mi miało odjąć nogi, czy to mogą być jakieś stany lękowe czy coś w tym rodzaju? 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Jak najbardziej. Masz tak od kilku dni czy wcześniej miałeś objawy nerwicy lękowej? 

Miałem, zaczęły się kilka tygodni temu, z czasem mi się polepszało, a tu znowu dzisiaj bum i umieram ze strachu... 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Gość Agu napisał:

Stany lekowe, napady paniki lub hipohondria.

Niektorzy w taki spodob rozpoznaja tez poczatki tezyczki.

Sen magnes, potas wapn na dzien dobry do uregulowania.

Sen mam marny, magnez i potas uzupelniam, jedynie wapń zaniedbałem... 

Odnośnik do komentarza

Michaś, powinieneś skorzystać z wizyty u psychiatra bo to psychiatra powinien zdiagnozować i powiedzieć tobie czy to zaburzenia lękowe czy coś innego. Być może też będziesz musiał wykonać badania żeby wykluczyć inne choroby. Możesz mieć stany lękowe, ale stany lękowe ot tak sie nie pojawiają. Musiało wcześniej coś się wydarzyć że organizm tak zareagował. I właśnie pytanie czy coś się zadziało że się denerwujesz? Nie możesz spać  czy myślisz o czymś i wtedy masz jakieś napady lęku? Może coś się dzieje w domu i wtedy się denerwujesz? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Loraine napisał:

Michaś, powinieneś skorzystać z wizyty u psychiatra bo to psychiatra powinien zdiagnozować i powiedzieć tobie czy to zaburzenia lękowe czy coś innego. Być może też będziesz musiał wykonać badania żeby wykluczyć inne choroby. Możesz mieć stany lękowe, ale stany lękowe ot tak sie nie pojawiają. Musiało wcześniej coś się wydarzyć że organizm tak zareagował. I właśnie pytanie czy coś się zadziało że się denerwujesz? Nie możesz spać  czy myślisz o czymś i wtedy masz jakieś napady lęku? Może coś się dzieje w domu i wtedy się denerwujesz? Pzdr.

Psychiatra czy możne najpierw psycholog??? No było kilka miesięcy temu tak że obudziłem się, serce skakało, a ja czułem się jakbym zaraz miał zejść. Robiłem kilka badań, krew, ekg wysiłkowe i tk jamy brzusznej, wszystko ok, dodam że lepiej się czuje robiąc coś, bo np siedząc czy leżąc mam intensywniejsze lęki etc. W trakcie większego wysiłku jest ok. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Michas napisał:

Psychiatra czy możne najpierw psycholog??? No było kilka miesięcy temu tak że obudziłem się, serce skakało, a ja czułem się jakbym zaraz miał zejść. Robiłem kilka badań, krew, ekg wysiłkowe i tk jamy brzusznej, wszystko ok, dodam że lepiej się czuje robiąc coś, bo np siedząc czy leżąc mam intensywniejsze lęki etc. W trakcie większego wysiłku jest ok. 

Cześć Michaś. Jeżeli miałeś już badania i nie wynikają z nich żadne wewnętrzne problemy np. z sercem, krwią i t.d. a nadal masz lęki, gorzej czujesz się leżąc. Wizyta u psychiatry jest potrzebna aby zdiagnozować  co ci jest. Psycholog nie jest lekarzem. A ty potrzebujesz pomocy lekarza psychiatry.  Na forum nie zdiagnozujemy tego. To co opisujesz może być zaburzeniem lękowym. Ale żebyś miał pewność to musi to zrobic specjalista. Także dlatego abyś mógł zadbać o swoje zdrowie i mógł leczyć się z tych lęków.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, appendix napisał:

Witaj Michaś,

Chorzy na chorobę lękowa , w opisie swoich dolegliwości na pierwszym miejscu stawiają LĘK.To bardzo dotkliwe odczucie PSYCHICZNE.Szczególnie jeżeli chodzi o lęk paniczny.To 20-30 minut w stanie przeogromnego lęku.

Opis Twoich dolegliwości nie wskazuje na żadną chorobę, której objawem osiowym jest LĘK.

Lecz się nie martw, temat będzie się rozwijał a o to WP chodzi.

Pozdrawiam.

A no widzisz napady lęku towarzyszą mi każdego dnia... Przy każdej mojej dolegliwości jest strach że zaraz zejdę, że nie zobaczę dzieci, że wszystko się skończy tako po prostu... Już sporo się uczytałem także zrobię ogólny rezonans, ekg holtera i lecę do psychiatry jak badania wyjdą ok. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...