Skocz do zawartości
Forum

Psychiatra czy odpuścić.


Gość Imię

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawiam się czy osoba z osobowością dyssocjalną może płakać z własnej woli np. przed jakąś specyficznie symboliczną dla niej sceną - czy może jednak, psychopaci nie płaczą w żadnym wypadku. Liczę na odpowiedź osoby, która zna się na rzeczy, a nie kogoś kto udaje specjalistę, bo przeczytał coś w internecie. Proszę o wyrozumiałość. Jest to dla mnie na swój sposób ważne.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Cześć Imię, O tym powienieś pogadać ze specjalistą lekarzem, psychiatrą, psychopatologiem. Możesz napisac na ABC Zdrowie bezpośrednio z pytaniem do lekarza. Na forum możesz dostać opinię róznych osób. Z tego co ja przeczytałam są różne rodzaje psychopatów że się tak wyrażę. Jest też kwalifikacja która dot. tak psychopatów jak i socjopatów.  Może na forum jest jakiś psychopatolog lub psychiatra, psycholog. Jeżeli chcesz, a nie czytałeś to mogę tez polecić ciekawą książkę "Mózg psychopaty". Autor jest naukowcem ale i ma gen predysponujący go do bycia psychopatą. W jego rodzinie były osoby które były psychopatami, ciekawie opisuje i siebie i to że nie trzeba być zimnym draniem, bez uczuć, mordercą,  tylko dobrym ojcem, mężem który odkrywa  że ma gen psychopaty który u niego się nie "uruchomił". Jest jeszcze książka "Mądrości psychopatów" tak pokrótce również napisana ciekawie i w bardzo przystępny sposób o tym kim są psychopaci. Jest jeszcze książka "Psychopatologia" może ona by ciebie najbardziej zainteresowała. Być może z tych książek uzyskałbyś odpowiedzi które cię nurtują. Jeżeli nie chcesz czytać to zapytaj któregoś z wymienionych lekarzy.Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj rano zamówię parę lektur - z tych które poleciłaś Loraine też. Osobiście czuje się dobrze takim jakim jestem, chociaż po prostu poprzez zainteresowanie psychologią zauważyłem łączące mnie z tym tematem cechy i zachowania. Nie mogę, tym bardziej wolę nie w internecie napisać na czym one polegają lub polegały. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...