Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia psychiczne, dojrzewanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat i podejrzewam u siebie pewne zaburzenia psychiczne. Ogólnie zawsze popadam z jednej skrajności w drugą, nigdy nie potrafię być po środku. Bardzo często mam natłok energii i chcę po prostu wszystko naraz robić, wszystkim się ekscytuję i wszystko mnie ciekawi. A czasami po prostu nic mnie nie interesuje, wszystko olewam o jedynie marzę przez cały dzień, żeby znów wrócić do łóżka i spać. Podczas tego "epizodu" jestem tak jakby obojętna na wszystkie bodźce i wiele osób uważa, że ukrywam swoje emocje. Jednakże kiedy mam ten energiczny stan pokazuję swoje emocje nadmiernie i bardzo szybko się wzruszam. Czytałam o osobowości bipolarnej, jednakże mój stan zmienia się bardzo chaotycznie i czasem mogę być w jednym takim stanie przez kilka miesięcy, a czasami zmienia mi się to w ciągu jednego dnia. Czy to możliwe, żeby dojrzewanie, aż tak na mnie wpływało? W mojej rodzinie nigdy nie było jakichś problemów z nastoletnim buntem. Muszę też wspomnieć, że też bardzo szybko się denerwuję i potrafię rzucać przedmiotami, znęcać się psychicznie nad drugą osobą i rzadko kiedy żałuję takich czynów. Często też zamartwiam się przyszłością, mimo, iż dobrze si3 uczę i mam sporą wiedzę na temat wielu dziedzin. Martwię się, czy znajdę pracę, która będzie mnie satysfakcjonować, czy będę gnić przy czyms, czego nienawidzę. Mam skłonności melancholiczne i często rozpamiętuje dawne dzieje. Mam też bardzo duże ciągaty do uzależnień (papierosy, energetyki, alkohol, telefon), ale na szczęście na razie unikam tych rzeczy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...