Skocz do zawartości
Forum

Określenie orientacji seksualnej


Gość MARCIN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 24 lata i odbyłem sporo stosunkow seksualnych z tą samą płcią. Od grudnia jestem w związku z partnerem który jest udany. Problem na jaki trafiłem jest w mojej rodzinie który wiąże się z próbą "wyleczenia" homoseksualizmu. Pytanie dlaczego nie przespałem się z kobietą? Czuje wewnętrzne stop można dojść do pewnego momentu,ale wówczas dostaje zatrzymania oraz obrzydzenia. Mam dwa pytania jedno moje jak ukazać im swoje przekonania o swej orientacji Oraz czy jest szansa tak zwanego "uzdrowienia" 

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Witaj Marcin,
czy ty chcesz się uzdrawiać dla rodziców? To absolutnie bez sensu. Nie wszyscy to zaakceptują że jesteś gejem, i jeżeli piszesz że w twojej rodzinie jest to "problem który trzeba leczyć" to uwierz że żadnej orientacji się nie leczy. Ty po prostu jesteś gejem tak jak inni są hetero seksualni, a inne osoby są lesbijkami. Ludzi heteroseksualnych się nie będzie "leczyło "aby byli homoseksualni. I odwrotnie też nie. Jeżeli jesteś osobą homoseksualną to jest ok, to jest twoja orientacja, tak jak orientacją innych jest heteroseksualizm. I masz do tego prawo, ale żadnej orientacji się nie leczy. Z tego co piszesz to powiedzenie twojej rodzinie o twojej orientacji może być bardzo trudne bo ja będą cię chcieli "uleczać" albo sprowadzą księdza żeby cię wyegzorcyzmował (takie przypadki też się zdarzają) to nie wiem czy to jest dobry moment. Jeżeli mieszkasz z rodziną która ma bardzo konserwatywne podejście do religii, życia, rodziny standardowej to mogą ciebie po prostu nie chcieć słuchać albo nie zaakceptować tego kim jesteś. Ty nie próbuj siebie zmieniać pod poglądy rodziny czy innych ludzi, bo będziesz całe życie nieszczęśliwy. Rodzina nawet jak z czasem się dowie o twojej orientacji to nie powiedziane że się od ciebie nie odwrócą. Więc miej na uwadze że niestety ludzie (nawet w pełnych rodzinach) nadal nie są tolerancyjni wobec innej orientacji, akceptują tylko osoby hetero bo uważają że inne orientacje to nienormalność mimo że homoseksualizm istniał cały czas a był nawet silnie zakorzeniony w Grecji i Włoszech (również za czasów Chrystusa istniał homoseksualizm o czym kościół milczy). Także nie bij się z rodziną, jeżeli będziesz niezależny od nich wtedy możesz im powiedzieć bo tak naprawdę powinno być ci wszystko jedno czy im twoja orientacja będzie czy nie będzie przeszkadzałą. Ty masz być szczęśliwy w życiu. Nie "uzdrawiaj" się bo nie orientacji nie zmienisz. Chyba że będziesz chciał na siłę założyć rodzinę z kobietą, a prowadzić oddzielne życie z mężczyzną co robi wielu prominentnych i bogatych ludzi. Bądź szczęśliwy z partnerem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...