Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić z przyjaciółkami, które bywają niemiłe?


Gość Marcinek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcinek

Mam grupkę przyjaciół, których poznałem w stowarzyszeniu pomocy osobom z Zespołem Aspergera. Nietrudno zgadnąć, że z tego grona wszyscy (prócz 2 wolontariuszy) mamy tę przypadłość. Trzy z moich koleżanek (pomimo tego, że są bardzo fajne) miewają "odpały" i stają się wobec innych straszliwie niemiłe i opryskliwe.

Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość Marcinek napisał:

Mam grupkę przyjaciół, których poznałem w stowarzyszeniu pomocy osobom z Zespołem Aspergera. Nietrudno zgadnąć, że z tego grona wszyscy (prócz 2 wolontariuszy) mamy tę przypadłość. Trzy z moich koleżanek (pomimo tego, że są bardzo fajne) miewają "odpały" i stają się wobec innych straszliwie niemiłe i opryskliwe.

Jak temu zaradzić?

Zerwać kontakt? Powiedzieć im w twarz by się ogarnely? 

Odnośnik do komentarza

Witaj Marcinek, może to z niechęci przebywania z innymi rówieśnikami lub osobami w podobnym wieku i i rozmów z nimi, może też zachowują się tak ze względu na zmiany w swym otoczeniu, dlatego też reagują nerwowo, niespokojne, drażliwie. Mogą mieć problemy z dostosowaniem się do obowiązujących zasad w grupie rówieśniczej. Jeżeli o takie "odpały" ci chodzi to kwestia choroby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...