Skocz do zawartości
Forum

Przerwanie psychoterapii


Gość wl.b.w.i

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wl.b.w.i

Witam, mam pytanie. Byłam dzisiaj na wizycie u mojej psychoterapeutki, do której chodzę od marca. Mam depresję, myśli samobójcze, kilka prób za sobą. Zawsze jednak lubiłam rozmawiać z psychoterapeutka. Czułam, że ona mnie rozumie i wspiera bardzo. Każda wizyta była normalna, sama terapeutka mówiła, że bardzo dobrze jej się ze mną współpracuje bo widzi, że mi zależy. Nie podpisałyśmy kontraktu do tej pory ze względu na to, że chodziłam wcześniej do innej psychoterapeutki, która jest też seksuologiem co jest dość istotne w moim przypadku. Więc teraz terapeutka chciała mi dać czas, żebym była pewna, że chce do niej chodzić. Wczoraj jednak na wizycie ona powiedziała mi, że najlepiej by było jakbyśmy zawiesiły terapię na jakiś czas i żebym chodziła do tamtej Pani seksuolog w tym czasie. Załamałam się totalnie bo bardzo już ją polubiłam i zaufałam jej. Była jedyną osobą przy której się otworzyłam. Czułam się odrzucona, byłam zła na siebie, że zaufałam tej terapeutce. Teraz jak o tym myślę to zastanawiam się, czy terapeuta może tak po prostu przerwać terapię? Czy to jest profesjonalne zachowanie? Zastanawiam się co zrobić z tą sytuacją. Przepraszam, że tak chaotycznie napisałam.

Odnośnik do komentarza

Mozesz ja wprost o to zapytać, ale ja myślę, że problem ja przerósł, bo dotyczył tej sfery Twojego życia na której ona sie nie zna i dlatego uznała że tamta terapeutka bedzie bardziej kompetentna.
Mylę że kierowała sie twoim dobrem i interesem, ale najlepiej ja zapytać żebyś nie czuła sie odrzucona .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...