Skocz do zawartości
Forum

Żałoba


Gość MarryyAnn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarryyAnn

Jak wspierać osoby w żałobie? Mój chłopak, z którym spotykam się od roku 2 tygodnie temu stracił mamę. Mama zachorowała i niestety jakies 2 miesiące po diagnozie zmarła. On stracił radość życia, nie chce jednak o tym rozmawiać A ja kompletnie nie wiem co mam zrobić w takiej sytuacji. Sama nikogo tak bliskiego nie straciłam, nie znam też nikgo, kto był w takiej sytuacji. Powinnam próbować rozmawiać? Udawać, że nic się nie stało? Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza

Zaloba to bardzo ciezki okres w zyciu, trzeba ja po prostu przezyc, nie da sie jej przeskoczyc, przegadac i juz.
Przede wszystkim, zrob tak by twoj chlopak nie mial czasu na myslenie, staraj sie razem z nim cos robic tak by nie mial czasu wolnego.
Jezeli jest smutny, przytulaj go i nic nie mow, pozwol mu przezyc ta zalobe i daj mu poczucie ze nie jest sam. Jesli bedzie chcial mowic, niech po prostu mowi, on potrzebuje znalezc swoj spisob na zaakceptowanie sytuacji w jakiej jest.
Najtrudniej jest, pogodzic sie z tym ze osoba ktora odeszla juz z nami nie bedzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...