Skocz do zawartości
Forum

Jestem dziewczyną, ale czuję się chłopakiem


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od tego że mam 12 lat, więc wiele osób może sobie pomyśleć to tylko taka faza i przejdzie mi. Problem jest w tym że właściwie od kiedy pamiętam nie czułam się do końca dziewczyną. Nigdy nie bawiłam się lalkami nie jarają mnie ciuchy i ogólnie,,babskie,, rzeczy. Za to zawsze kręciła mnie piłka nożna i samochody. Nienawidzę sukienek dlatego raczej na co dzień noszę zwykłe jeansy i grubą bluzę. W każdym razie ja wiem że na pewno nie jest to jakaś faza bo trwa ona właściwie od zawsze. Nie wiem co powinnam zrobić myślałam o operacji.. ale z tym też jest problem,bo mam rodziców którzy tego nie zrozumieją. Do tego dochodzi fakt że jestem hetero. Już naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić. Kiedyś czytałam że to podobno przez reinkarnacje jednak nawet jeżeli tak jest to i tak nie wiem jak mam sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Gość no takmi

Posłuchaj. ..twoi rodzice nie są ślepi i doskonałe wiedzą kogo mają. Każdy rodzic widząc, że jego dziecko, nie zachowuje sie standardowo, czy adekwatnie do posiadanej płci, zastanawia sie nad przyczynami. Rodzice zdają sobie sprawe, ze twoja płeć psychiczna, może różnić sie od biologicznej. To jest teraz dość dostępna wiedza, bo często opisuje sie takie przypadki osob, czy dzieci transplciowych.
Myślę, ze powinnaś porozmawiać z rodzicami o tym, ze masz problemy ze swoja torzsamoscia,ale nie mow od razu ze czujesz sie chlopcem, tylko ze potrzezebujesz wsparcia i wytłumaczenia tego, co sie z toba dzieje. Nie wiem, być może rodzice zareagują bardzo prawidłowo i nie skreślaj ich z góry . Natomiast twoja rozmowa z nimi ma isc w kierunku wizyty i psychologa .
Tam mozesz sie całkowicie otworzyć i to juz będzie jego zadanie zeby postawic ci prawidlowa diadnoze i powiadomico o tym rodziców.

Odnośnik do komentarza

Warto zacząć od tego, że fakt, iż nie lubisz nosić sukienek albo lubisz bawić się samochodami nie sprawia od razu, że jesteś bardziej chłopakiem niż dziewczyną. Wiele kobiet lubi motory, szybkie samochody i nigdy nie spojrzy na spódnicę i wcale nie czyni ich to mężczyznami. Z drugiej strony tożsamość płciowa jest dziś tematem, o którym można już normalnie rozmawiać. Porusz ten temat z rodzicami, opowiedz im o swoich obawach. Może powinniście razem wybrać się do psychologa, któremu opowiesz o całej sytuacji i będziecie mogli wspólnie znaleźć rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...