Skocz do zawartości
Forum

Czy to mogą być objawy depresji?


Gość y...l

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie 3 miesiące czuje się bardzo przygnebiona. Nic mnie nie cieszy, jestem zmęczona i często płacze bez powodu. Mam takie ataki smutku, po prostu siadam i płacze bez powodu. Od pewnego czasu też mam myśli samobójcze. Czy to może być objaw depresji?

Odnośnik do komentarza

Diagnozę depresji może postawić tylko i wyłącznie specjalista. O depresji poza obniżeniem nastroju, zmęczeniem i myślami samobójczymi może świadczyć między innymi: utrata zainteresowań, niska samoocena, poczucie winy, pesymistyczne widzenie przyszłości, zaburzenia snu bądź zmnejszony apetyt. Warto zastanowić się, czy któryś z tych dodatkowych objawów pojawia się u Pani. Oczywiście istotny jest tutaj fakt dotyczący tego, czy w przeciągu ostatnich trzech miesięcy nie wydarzyło się nic w Pani zyciu, co mogłoby spowodować u Pani spadek nastroju.Biorąc pod uwagę objawy, które pojawiają się u Pani, a także czas ich utrzymywania, może warto, by rozważyła Pani wizytę u specjalisty. Wówczas lekarz nie tylko postawi diagnozę ale także zaproponuje Pani adekwatną formę leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...