Skocz do zawartości
Forum

Jak zdiagnozować nerwice


Gość TomaszKop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ,czy nerwica może być wywołana przez szkołe? w czasie gimnazjum miałem same dwójki i trójki, pod koniec gimnazjum zacząłem się uczyć na czwórki. W 1 liceum miałem średnią 5.05 ze wszystkich przedmiotów a moja łączna średnia była mocno powyżej 4.90 (codziennie uczyłem sie po 6-7h), od gimnazjum coraz ciężej mi się uczy tzn. wiecej czasu poświęcam takiej samej ilości materiału (nie żeby był trudniejszy czy coś) i odczuwam silny stres na myśl o jakimkolwiek sprawdzianie czy kartkówce (kiedyś w gimnazjum tak nie miałem). Bywa że często mam zmiany zachowania, tzn czasem bez powodu wybuchne i jestem nadpobudliwy, nie umiem się wyspać nawet jakbym miał przespać całe życie (ciągłe wory pod oczami) oraz kosztem innych przyjemności w zyciu ciągle kułem (teraz już troche to ograniczyłem), rzadko mam w swoim zyciu taki okres żeby chociaż troche być zrelaksowanym, od pewnego czasu nie mam ochoty wychodzić w ogóle z domu. Czy to co mi jest może być nerwicą?

Odnośnik do komentarza

Nerwica jest zaburzeniem, które wymaga dokładnej diagnostyki i ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie na forum. Skąd u Ciebie takie poświęcenie dla nauki? Czy sam chciałeś mieć jak najlepsze oceny czy może miałeś silną presję ze strony na przykład rodziców, żeby zawsze być jak najlepszym? To może wiele zmieniać. Jeśli chodzi natomiast o samą nerwicę to jeżeli masz podejrzenia, że coś może być nie tak, najlepiej udaj się do specjalisty. Polecam Ci również artykuł w tej sprawie, który może rozjaśni trochę Twoich wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/diagnozowanie-nerwic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...