Skocz do zawartości
Forum

Długoletnia depresja


Gość Adam34NOT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam34NOT

Hej
Mam na imię Adam i mam depresję. Leczę się od kilku lat. Psychoterapia raz w tygodniu plus leki. Obecnie biorę 225 mg wenlafaksyny rano, 150 trazodon przed snem i pregabaline 150 mg rano oraz 150 mg wieczorem. Ostatnio czuję się coraz gorzej, z ledwością chodzę do pracy. Ból depresyjny obezwładnia mnie i utrudnia właściwie wszystko. Co mogę zrobić? Zadziwiające jest, że lekarz sam nie wie co w moim przypadku zrobić, obecnie zwiększył mi dawkę wenaflasyny, ale to nic nie dało. Wyszedł może ktoś z was z ciężkiej depresji? Skoro lekarz nie wie co już zrobić, to gdzie mógłbym szukać pomocy? Psychoterapia moze z 2 czy 3 razy w tygodniu?

Odnośnik do komentarza

Nie ma innych leków? Są. Obecnie jest bardzo dużo leków przeciwdepresyjnych. Osobiście uważam, że nie ma sensu brać leków, które nie pomagają, a dają jedynie skutki uboczne. Wskazana jest kompleksowa diagnostyka i znalezienie przyczyn złego samopoczucia.

Odnośnik do komentarza

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi, że nie ma dla mnie innych leków, gdyż leczę się już od 2008 i od tego czasu przestowałem
na sobie już ich bardzo dużo, pojedynczo, łączonych w kombinacjach i praktycznie zero efektu. Kombinacja tych które biorę obecnie jest jedyną która daje
umiarkowany efekt. Nadal czuję się źle lub często bardzo źle ale przynajmniej daję radę wstać rano z łóżka i iść do pracy. W poradni do której uczęszczam
już mnie diagnozują od ponad 10 lat.

Odnośnik do komentarza

Jakie choroby u Ciebie ziagnozowano? Czy tylko depresję? Czy zostałeś przebadany także pod kątem chorób ogólnomedycznych? Serce, tarczyca, nerki, wątroba, itd....? Czy lekarz rodzinny zlecał Ci badania? Czy byłeś hospitalizowany? Czy zbadano Twój mózg? EEG, rezonans. Czy byłeś też u neurologa? Na forum nie ma eksperta. Powinieneś być przebadany kompleksowo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...