Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Była żona nie daje nam spokoju.


Gość Taka i owaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Taka i owaka

Witam,
Potrzebuje porady w sprawie byłej żony mojego faceta. Sytuacja wyglada tak, ze poznałam mojego faceta dwa lata po rozstaniu z jego była żoną. Maja dwójkę dzieci, które mieszkają z nami. Ich matka nie interesowała się dziećmi w ogole do momentu w którym poznałam się z moim facetem. Od tego czasu nagle jej się przypomniało, ze istnieją dzieci i istnieje on. Odkąd mieszkamy razem, wpada z wizytami które usprawiedliwia chęcią widywania się z dziećmi a podczas nich albo siedzi na telefonie albo pije kawę i zwierza się nam ze swoich problemów z facetem. Oprócz tego wydzwania do niego, żeby mu się zwierzać i opowiadać o swoich problemach jakby liczyła ze on zawsze jest na jej zawołanie i skoro maja razem dzieci to ma taki obowiązek. Jeśli chodzi o ich kontakty odnośnie dzieci to jest to może 10% ich wspólnych rozmów. Dzwoniąc do niego nie pyta nawet co u nich, zawsze jest tylko „ja”. Problemem są tez ich ciagle połączenia a to robią sobie przysługi jak pożyczanie pieniędzy czy użyczenie teleonu. Dodam do tego, ze czasami przychodzi bez zapowiedzi i siedzi 3h u nas w domu, kiedy mój facet jest w pracy i zwierza mi się ze swoich problemów. Wiele razy zwracałam mu uwagę, ze nie podoba mi się jej udział w naszym życiu szczególnie ze ich kontakty nie dotyczą dzieci. Na początku starał się jej to wytłumaczyć delikatnie, ponieważ ma bardzo dobre serce i jest mu jej żal, kiedy jednak zobaczył ze to nie działa powiedział jej dość dosadnie i wprost. To dalej nie działa, ona ciagle czegoś chce i nic do niej nie trafia. Wiecznie opowiada jaka to jest pokrzywdzona a sama sobie taki los zgotowała, wiec nie jest to wina mojego partnera, żeby musiał tego wszystkiego wysłuchiwać. Dodam jeszcze, ze ona ma swojego partnera ( z którym co prawda schodzi się i rozchodzi ale jednak) a jeśli chodzi o coś ważnego to zawsze zwraca się do mojego faceta.
Prosze o podpowiedzi co w takiej sytuacji może zrobić mój facet lub ja, ponieważ jak wyżej napisałam próbował już wszystkiego. Może macie jakiś pomysł dlaczego ona ciagle to robi? Jaki jest jej cel?

Odnośnik do komentarza

Trudno się nie zgodzić z moją przedmówczynią, szczególnie w kwestii odpowiedzialności Pani partnera za całą sytuację. Ciężko to jednoznacznie oceniać, ponieważ relacji Państwa z byłą partnerką Pani męża trzeba byłoby się przyjrzeć lepiej. Jednak to nie jest Pani zadanie, ale właśnie zadanie Pani partnera żeby doprowadzić do końca relację z tamtą kobietą. Sądowne ustalenie czasu wizyt z dziećmi pozwoliłoby ograniczyć wizyty drugiej kobiety w Państwa domu. Poza tym nie będą mieli Państwo obowiązku wpuszczania jej do mieszkania. Trzeba jasno określić granicę Państwa prywatności, których inna kobieta nie powinna przekraczać. I jest to przede wszystkim zadanie Pani partnera. Jeśli kobieta będzie chciała widzieć się z dziećmi to może powinna robić to poza miejscem Państwa zamieszkania i zabierać je do swojego mieszkania albo widywać się z nimi na przykład na placu zabaw.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...