Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Wahania nastroju u młodej osoby


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nastolatką i mam strasznie skrajne wahania nastroju. Jednego razu potrafię bez powodu wpaść w euforię, krzyczeć i piszczeć ze szczęścia, ubierać się na różowo, poznawać obcych ludzi, a tydzień później wpadam w straszy dół i śnią mi się po nocach sceny z własnego samobójstwa. Nie potrafię w tej drugiej fazie się uczyć, ani robić czegokolwiek pożytecznego. Śpie cały dzień i płacze. Co się dzieje, błagam, pomóżcie mi. Już nie daje sobie z tym rady.

Odnośnik do komentarza

Wahania nastroju w nastoletnim wieku to zjawisko występujące często. Jeśli jednak zaczynają przeszkadzać, mogą być niepokojącym objawem. Jakie wydarzenia sprawiają, że zaczynasz czuć się gorzej? Spróbuj przeanalizować czy są sytuacje, przez które Twoje samopoczucie gwałtownie spada. Być może ma to związek z większą ilością obowiązków a może z relacjami ze znajomymi. Jeżeli Twoje zmiany nastroju Ci przeszkadzają, spróbuj udać się do psychologa. W gabinecie będziesz mogła znaleźć ich przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Oczywiście bez apelacyjnie popieram Panią mgr. ekspert.
Jeszcze warto zwrócić uwagę czy te euforię i wszystko co znimi związane nie za bardzo eksploatują organizmu a odwrotna sytuacja samopoczucia może być tzw. hamulcem typu zwolnij odpocznij zrelaksuj się , organizm to nie napęd atomowy a z nim są kłopoty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...