Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Często łapię doła, łatwo się denerwuję i mam natrętne myśli - co robić?


Gość t...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako studentka nie mam czasu na nic innego poza nauką. Nie mam przyjaciół, ani zaufanych osob. Od dawna żyję w wymyślonych przez siebie świecie, często o nim myślę. Jestem w nim wyidealizowaną wersją samej mnie. Mam przyjaciół, chłopaka. Często ,, przenoszę się do niego przed snem". Wiem że to fikcja. Oprócz tego ostatnio często łapię doła. Łatwo się denerwuję. Od niedawna mam myśli (ale nie słyszę głosów) o złych rzeczach, których bym nigdy nie odważyła się zrobić (tak myślę), typu przeżywać kogoś itp. Boję się także wielu rzeczy, a szczególnie dźwięków np. w nocy lub gdy jestem sama. Czy to nie choroba? Jaka?

Odnośnik do komentarza

Witaj. Może warto, żebyś swoje marzenia przynajmniej częściowo przeniosła do prawdziwego życia. Ciężko będzie znaleźć Ci przyjaciół jeśli nie otworzysz się na innych ludzi. Nauka jest bardzo ważna, ale na pewno uda Ci się wygospodarować przynajmniej raz w tygodniu czas, żeby wyjść gdzieś z osobami z uczelni. Jeśli nie pasuje Ci ich towarzystwo to poszukaj innego. Pomyśl o jakichś swoich zainteresowań, poszukaj odpowiedniego koła naukowego, zajęć sportowych, innych aktywności - miejsca, w którym będziesz mogła otworzyć się na innych. Wówczas tą wersję z marzeń będziesz mogła przenieść do rzeczywistości. Warto również, jeśli taka sytuacja będzie się przeciągała w czasie, żebyś rozważyła wizytę u psychologa. Dokładna diagnoza, w której specjalista pozna przyczynę Twoich problemów, umożliwi poradzenie sobie z nimi oraz, jeśli okaże się to konieczne, podjęcie odpowiedniej terapii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...