Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Wydrapuje skórę do krwi


Gość hamlam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość uciążliwy problem, pod wpływem stresu rozdrapuje sobie nieświadomie twarz, plecy, dekolt. Nikt nie rozumie mojego problemu, każdy uważa że mogę nad tym zapanować ale wolę robić z siebie ofiarę - słyszę komentarze - skończ się skubać, siadaj na rękach itp. ale to nie pomaga. W nieuwadze jestem w stanie wydrapać sobie ranę do krwi, moja twarz to armagedon, reszta ciała z resztą też, wstydzę się wychodzić z domu bo nikt tego nie rozumie. Ma ktoś z was podobny problem ? Co polecacie by nad tym panować? Jak skutecznie odkażacie rany i co polecacie na blizny ? Jestem młodą osobom, mam 18 lat więc wśród moich rówieśników naprawdę jestem jakimś ewenementem/pośmiewiskiem a makijażu nie jestem w stanie sobie robić non stop tym bardziej na ramionach czy dekolcie.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Twojego problemu z pewnością nie można bagatelizować. Tego typu objawy często pojawiają się w związku ze stresem i są formą autoagresji. Być może brakuje Ci odpowiednich mechanizmów do radzenia sobie ze stresem i problemami. Może warto żebyś rozważyła wizytę u psychologa i opowiedziała mu o swoich problemach. Specjalista wyposaży Cię w narzędzia, które pozwolą Ci skuteczniej radzić sobie ze stresem, dzięki czemu będziesz mogła wyzbyć się nawyku rozdrapywania ran na ciele.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...