Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czuje się obco i nie wiem czemu


Gość Razer0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i po tytule większość z was pewnie stwierdziła: „to normalne, taki wiek, to minie, każdy nastolatek się tak czuje, jakby nikt go nie rozumiał”.
Problem w tym, że czuje się obco w Polsce odkąd mam 10 lat.
Codziennie mam wrażenie, że nie pasuje tu, nie czuje żadnej więzi z tym krajem, a spędziłem tu większość swojego życia. Każdy dzień jest udręką, czuje jakbym był tu przypadkiem. Jestem wyobcowany, nawet w swojej rodzinie nie czuje się dobrze.
Od 6 lat moim największym marzeniem jest wyprowadzenie się do kraju, który niejako uważam za swój prawdziwy dom. Nigdy w nim nie byłem, a jestem z nim związany bardziej niż z Polską. Dodam, że nigdy nie byłem na wyjeździe za granice dłużej niż 2 tygodnie.
Nie mam pojęcia, czym może to być spowodowane, nie wiem też, czy ktokolwiek wcześniej z czymś takimi się spotkał. Nie wiem, jak długo jeszcze dam radę tak żyć, czując się samotnie nawet we własnym domu. To uczucie nie daje mi spokoju od wielu lat.
Czy ktoś jeszcze z czymś takim się spotkał?
Razer0

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

To naturalne analizy czy myśli dla osób mieszkających i żyjących w patologicznych systemach państwowych. Niestety nasz kraj jest jeszcze w czołówce i wszystko wskazuje na to że jeszcze długo w niej pozostanie. Powodów jest dużo położenie geograficzne , II wojna , oraz system operacyjny trwający nieprzerwanie aż do dziś. Polska nie jest mentalnie , kultorowo ani finansowo przygotowana na zmiany goniące bogatsze rozwiniete kraje a ta Pogoń niestety kosztuje nas dużo pod każdym względem doprowadzając do częstych zadyszek. Jak odetniesz się o mediów i odsuniesz się od systemu wyjdziesz metalnie poza niego zaczniesz to wszystko widzieć. Poobserwój nasze wszystkie stereotypy jakie słyszysz co musisz a co powinieneś a co należało by się.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Na marginesie to już kolejny temat od autora w podobnie młodym wieku. A świadczy to o dużym podłożu intelektualnym o mądrości a z drugiej strony trochę irytujące że dzieci w waszym wieku martwią się już tak przyziemnymi problemami zamiast latać po dyskotekach. Zdumiewające

Odnośnik do komentarza

Masz dopiero 16 lat, przed Tobą jeszcze kilka lat nauki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by za jakiś czas spróbować pojechać w miejsce, o którym marzysz. Nie wiem o jakim kraju piszesz, ale być może już podczas na przykład studiów miałbyś możliwość pojechania na wymianę czy inny tego typu program. Spróbuj z czasem zarobić trochę pieniędzy i pojechać na tydzień czy dwa tygodnie do kraju, o którym tak marzysz. Sprawdź czy rzeczywiście będzie Ci się tam tak podobało, jak sobie to wymarzyłeś. Jeśli tak - świat stoi przed Tobą otworem. Być może za kilka lat stwierdzisz, że faktycznie tam jest Twoje miejsce i nic nie stoi na przeszkodzie, by tam zamieszkać. Podążaj za swoimi marzeniami, ale rób to racjonalnie - spróbuj znaleźć tam pracę, ustatkować się i spełniać swoje marzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Jedenjeden

Czy ten kraj to Izrael? Żydzi mają zakaz przyznawania się do tego że są Żydami oraz skąd pochodzą (obrady w knesecie 1948r.) To ma znaczenie ponieważ Żydzi są dla nas wyjątkowi i wyjątkowo się u nas czują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...