Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ataki paniki


Gość Alpha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem.
Cierpię na zaburzenia lękowe, ogólnie w skrócie dużo przeżyłem, biorę lek Asentra od psychiatry i ostatnimi czasy odkąd dowiedziałem się że mam alergie na kurz, trawę itp doswiadczam ataków paniki.
Boję się oddychać powietrzem, że nie będę mógł złapać powietrza, że to coś innego np astma czy coś.
Próbuje sobie to rozplanować w głowie, modlić się ale męczy mnie to i mam parę pytań na ten temat.
Czy pod wpływem silnego lęku to możliwe że nie czuję że oddycham?
Po prostu wiem że biorę powietrze ale nie czuję w płucach że je dostarczam.
Sam już nie wiem co o tym myslec ale muszę sobie z tym poradzić aby po feriach szykować się do odkładania leków, prawa jazdy i egzaminów :/
Wielkie dzięki za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Myślę że masz racje lęk wyzwala w tobie strach przed oddychaniem .Ja też mam nerwicę lekową która objawiła się somatycznie wszystko było migreny zaburzenia widzenia alaki paniki wszechobecne bóle pleców mrowienia kołatania serca bezsenność uratowała mnie Alwenta od 2010r jest ze mną kochamy się do końca życia porozmawiaj z lelarzem coś poradzi

Odnośnik do komentarza

Atakom paniki bardzo często towarzyszą takie objawy jak przyśpieszenie akcji serca, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, a także właśnie trudności z oddychaniem. Jeśli te ataki pojawiają się u Ciebie regularnie, być może warto porozmawiać z lekarzem o zwiększeniu dawki leku bądź jego zmianie na inny. Natomiast jeśli planujesz odstawienie leków to być może dobrym wyjściem byłoby uzupełnienie leczenia farmakologicznego psychoterapią. Leki działają tylko na objawy, psychoterapia w zależności od nurtu powinna nauczyć radzenie sobie z napadami lęków w przypadku terapii poznawczo – behawioralnej bądź pozwolić na dotarcie do przyczyn Twoich problemów w psychoterapii psychodynamicznej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...