Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy bez prawa jazdy będę traktowana jak nieudacznik?


Gość smutnaa26

Rekomendowane odpowiedzi

Gość smutnaa26

Mam ogromny problem. Jestem kobietą 26 letnią, która boi się zrobić prawo jazdy. Chodziłam już na jazdy kiedyś, ale cały czas czuję lęk podczas jazdy ulicą. W dzieciństwie miałam z rodzicami wypadek samochodowy, wyszłam z tego, oni także, ale od tamtego czasu kazda jazda z kimś samochodem powodowała i powoduje u mnie niepokój. Gdy ktoś jedzie szybciej niż 40 na godzinę to serce mi szybko wali. Byłam rok temu na 6 jazdach w ośrodku, ale nie dam rady pokonac tego niepokoju, a przecież jak z czymś takim zdawać główny egzamin, a potem jeździć. Podświadomie czuję, ze nie chcę tego prawa jazdy, nie robiłabym tego, gdyby nie fakt, ze jest ogromne parcie na posiadanie prawa jazdy. W pracy nie mam jako jedyna prawa jazdy. Myślę, też, ze obecnie po prostu osoby, które nie mają prawa jazdy są traktowane jak nieudacznicy, czuję sie przez to gorsza, bo gdybym chociaz ten papierek miała to inaczej byłoby to postrzegane, a tak to co, nie dam razdy sie przełamać, by koncentrowac się na jeździe, a nie nie na obawach. Mój partner (z którym się rozstałam parę miesięcy temu) wciaż mi wypominał brak prawa jazdy, dogadywał z tego powodu itp.

Odnośnik do komentarza
Gość smutnaa26

Próbowałam, ale po 6 jazdach dałam sobie spokój, wiem, ze nie nadaję się do tego, bo zamiast na jeździe koncentruję się na lęku, ze zaraz coś sie stanie, zaraz ja kogoś zabiję lub ktoś zabije mnie (w przypadku szybko jadących samochodów i innych większych pojazdów).

Odnośnik do komentarza

Poproś instruktora o pierwsze jazdy na bocznych drogach, zaczniesz się oswajać z autem. Ja mam prawko od prawie 10 lat, nie jeździłem, więc samodzielne wypuszczenie się w duży ruch też jest dla mnie stresogenne, więc zaczynam od lekkich ścieżek.

Do tego nie da się nadawać/nie nadawać. Wszystko da się oswoić - dłużej, lub krócej, ale da się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...