Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak zniwelować atak paniki i natrętne myśli?


Gość Nerw.ica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nerw.ica

Stwierdzono u mnie nerwicę oraz zaburzenia lękowe i emocjonalne. Od niedawna uczęszczam do psychoterapeuty, jednak jestem dopiero po pierwszej wizycie, więc mam pytanie - jak poradzić sobie z natrętnymi myślami i atakiem paniki w momencie jego wystąpienia, gdy jestem w miejscu publicznym i nie mogę go opuścić? Często doświadczam napadu lęku podczas lekcji bądź rozmowy z drugą osobą i nie wiem jak to zatrzymać...

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Co ci powiedzieć. Dobrze może inaczej , twój lęk jest prawdopodobnie związany z szeregiem sytuacji życiowych. Stan jaki doświadczasz to pokazanie przez organizm że nie masz i pewnie za mało miałaś wsparcia innych bliskich ci organizmów (środowisko wychowawcze). Może byłaś lub jesteś za bardzo "usamodzielniana" lub przekaz wychowawczy za bardzo odizolował ciebie metalnie od innych ludzi , kolegów , koleżanek. Pomimo że je masz ale im nie ufasz na tyle aby prosić o pomoc". Trudno będzie stwierdzić kto zawinił i jakimi metodami byłaś wychowywana. Napewno lub może napewno będziesz zmuszona uczyć się wielu rzeczy od nowa.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Bym zapomniał , nie padkrecaj się ponieważ lęk jest twoim sprzymierzeńcem on pokazuję ci i chroni organizm przed różnymi wewnętrznymi i zewnętrznymi zachowaniami które mogą zbytnio być sprzeczne z naturą człowieka. Spokojnie popracujesz z dobrym psychologiem i wszystko zacznie się ujawniać co lubisz a czego nie , co robisz a czego nie , jak żyjesz a jak byś chciała itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...