Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Depresja u 18 latka , pomocyy


Gość aNti123999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aNti123999

Witam mam imie Patryk , mam 18 lat , i jakos zdecydowalem się tutaj napisac z nadzieją że otrzymam jakąś pomoc ponieważ już lekko nie daję rady . Podejrzewam a raczej stwierdzilem u siebie depresję egzogenną prawdopodobnie z przebiegiem łagodnym od roku ale nigdy nie poszedłem z tym do psychiatry czy psychoterapeuty ponieważ myślałem że sobie z tym poradzę . Zaczęło się rozpoczęcia technikum w 2016 roku i od początku miałem doły , miałem mysli ze sobie nie poradzę , że nie dam rady , myslalem ze nie zdam egzaminów w przyszlosci czyli w sumie za niedługo , Miałem te doły tak do czerwca , przyszły wakacje trochę sie poprawiło i przyszła jesień . Niewiedziałem co się dzieję ale od pazdziernika mialem glupie mysli , dobijało mnie wszystko , myslalem nad sensem zycia , brak motywacji do czegokolwiek , smutek ,gniew, byłem przygnębiony , izolowałem się od klasy i wgl nie uczestniczylam za bardzo w lekcjach ani nic , byłem zaspany , zmęczony wiecznie i patrząc na ludzi zastanawiałem się jaki oni widzą sens życia .. bo sam go nie widziałem , do stycznia było bardzo zle , codziennie miałem takie straszne godziny że to się bardzo nasilało , tliłem to w sobie jakoś z mysla ze sobię poradzę , przyszedł marzec trochę osłabły te stany i jakos funkcjonowałem , Lato miałem bardzo dobre , praktycznie zero mysli o tym , byłem calkiem szczescliwy , przyszedł wrzesien 2018 i trochę znowu zaczeło wracac i generalnie znowu to samo ale już trochę z mniejszymi objawami , do grudnia było jak było , nie uczyłem się , byłem tez nadal przygnebiony ale juz trochę mniej , i te wszystkie objawy nie były tak widoczne , przyszedł nowy rok , i poczułem się znowu dużo gorzej i stwierdzilem wkoncu ze chyba udam się do psychiatry , znowu mam słabe godziny w ciągu dnia , mam te wszystkie objawy co wczesniej dosc czesto , mysle panicznie nad przyszloscia ze moje zycie bedzie monotonne oddane w depresji i będę poprostu przegrywem życiowym bez jakiegokolwiek sensu istnienia . Napisałem to żeby tez jakos to wyrzucic poniewaz wiekszosc nie rozumie mnie wogólę , mowią wez się w garsc bla bla bla ile razy to kur** słyszałem jakos nie pomaga i nie pomoże , obecnie porozmawiałem z mamą i chyba udam się do psychiatry i zobaczę co będzie dalej . Napisałem to szczerze żeby to wyrzucic jakoś chyba ale też mam obawy czy isc do tego psuchiatry czy on mi wgl pomoże czy to ma sens ? Mam obawe ze bede mial powroty w przyslosci i ze nie zapomne o tym ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

bardzo dobrze, że porozmawiałeś o tym z mamą. Nie ma jak wsparcie osób bliskich. Jednak do specjalisty musisz się udać, porobić badania. Serio masz chyba depresję i tutaj najlepiej jakbys udał się na terapię. jak jestes z Mińska mazowieckiego czy okolic, to bardzo polecam Centrum Psychologiczne Sens. Miałam początki depresji i przede wszystkim nerwice lękową. Dzięki tutejszej terapii jest o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Gość aNti123999

Dzisiajeszy dzien miałem całkiem pozytywny , nie złe myśli , funkcjonowanie całkiem okej no ale przychodzą takie godzinki że myślenie się zmienia i znowu rozmyslanie nad sensem zycia , trochę smutku itd , myślę że po pomocy psychiatry , psychoterapeuty będzie dużo lepiej i zyskam tą stabilnosc bo obecnie czuję że jestem niestabilny i mam zmiany tego nastroju ,najlepiej jest po godzinie 23 i tak do południa , najgorzej o godzinie 19,20 ,21

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...