Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Agresja i dziwne zachowanie ze strony mojego brata


Gość Daria5242

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria5242

Mój szesnastoletni brat ostatnio bardzo dziwnie się zachowuje. W podstawówce i w pierwszych klasach gimnazjum miał bardzo dobre oceny i dobrze się uczył. W tamtym roku miał już trochę gorsze oceny, a w tym całkowicie olał szkołę. Ma zagrożenie z biologii i gdy rodzice próbują przekonać (a nawet jakoś zmusić) go żeby się tym zajął, on mówi że nie przyda mu się to w życiu i kompletnie mu na tym nie zależy. Próbujemy mu coś tłumaczyć ale on cały czas mówi żebyśmy podali mu "argumenty retoryczne". Zaczyna robić się agresywny. Wpada ostatnio często w "furie". Ostatnio nawet mnie uderzył. Poza tym może warto wspomnieć o tym, że długi czas bardzo często grał na komputerze, potrafił przesiedziec nad nim cały dzień, rodzice odcięli go od niego jak zaczął dostawać takie złe oceny. Poza tym przestał praktycznie wychodzić z domu i spotykać się z innymi ludźmi. Jak myślicie, co powinniśmy zrobić? Zaczynam się o niego martwić, ale też trochę się go bać po ostatnim razie.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Ja dał bym mu trochę przestrzeni. Nie uzależniał życia tylko od nauki ponieważ nie jest głupi i widzi jak ma się wszystko w naszej Polskiej rzeczywistości. Może boi się kopiować model który nie zabardzo przypadł mu do gustu a nauka przypomina mu o tym. W naszym kraju elektryk po zawodówce został prezydentem powiem więcej nawet dostał Nobla , dlatego nie ma za bardzo co uzależniać poziomu czy przyszłości od wykształcenia.
Nie zabierać nie naciskać rozmawiać i tworzyć poczucie wsparcia. Może potrzebuje uściślić relacje z ojcem może to czas aby wspólnie zaczeli rozmawiać o życiu , zrobić wspólne wypady do kina Star Wars , może gokardy , ryby , rowery , koncerty. Na pewno się otworzy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...