Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

dziecko po rozwodzie


Gość marmi27

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie, w jaki sposób sprawić aby psycholog szkolny albo inne służby zainteresowały się dzieckiem po rozwodzie rodziców, które mieszka z matką mająca zaczatki choroby psychicznej. Dziecko nie jest bite, nie chodzi głodne ani brudne ale niestety ma już zlasowaną psychikę przez matkę utrzymującą konflikt z całą rodziną. Chcemy pomóc dziecku ale sami do psychologa zawieźć nie możemy, a matka nie pozwoli. Zresztą matka też powinna sie udać na leczenie tylko jej też zmusić nie możemy.

Odnośnik do komentarza

nie jestem ojcem dziecka tylko bliską krewną matki i to nie niechęć a troska o nia i o dziecko mna kieruje. Opinie wydałam ponieważ lczyła się ona już psychiatryczne i widocznie ma nawroty tylko niestety nikt z nas nie może zmusić ją do leczenia. Tak samo jak dziecka pod opiekę psychologa nie możemy oddać gdyż ona ma całkowita władze. Ojciec dziecka zrzekł sie praw i ma to wszystko gdzieś a ona robi dziecku pranie mózgu i chcę tylko informacji czy jest coś co możemy zrobić aby uratować i matkę i dziecko.

Odnośnik do komentarza

A może ty masz chrapkę na to dziecko, a to że np... ty albo twój partner z jakiś magicznych powodów nie możecie mieć dzieci, to chcecie je zabrać tej biednej kobiecie. No, no, no... takich jak ty, to ja bardzo dobrze znam. Niby wszystko pięknie, ładnie z troski, a diabeł za uszami siedzi ^_^

Odnośnik do komentarza

nie mam chrapki na dziecko, a pranie mózgu hmm no nie wiem fakt że wpiera dziecku że cala rodzina jest zła tylko one dobre, nie pozwala dziecku rozmawiać z nikim z jej własnej rodziny nie męża i to że doprowadza nawet do tego że dziecko w szkole ma problemy z nauka i nie ma koleżanek przez nią

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Powiem tak , aby pomóc dziecku musicie najpierw pomuc mamie dziecka. Ja jak bym zauważył coś niepokojącego spróbował bym wejść w relacje z mamą pod byle pretekstem . Oczywiście nie na zasadzie oswojenia i wykorzystania. Dziecko potrzebuje matki biologicznej ponieważ już jest półsierotą. Rozwód , brak zinteresowania bliskich w trakcie małżeństwa , silnie pogłębiony lęk i tak jest silna i trzyma się mocno. Nie wierzę że kontakt z rodziną był jej kaprysem napewno coś przeszłość uszyła a efekt jest jaki jest. Może byli przeciwni rozwodowi bo wstyd w rodzinie i manipulacja celem utrzymania związku dla wizerunku. Oczywiście to są tylko autorefleksje może było inaczej ? Tak jak mówię nie da się pomuc dziecku bez pomocy mamie. Jest to efekt domina im lepiej czuje i zachowuje się rodzic dzieci kopiują zachowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...