Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Mocne uzależnienie od internetu + bezsenne długie noce


Gość BezLudzie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Moja przypadłość jest w stanie, dość głębokim i nie wiem jak sobie z tym radzić. Boję się strasznie. Mam 25 lat
Ale nie radzę sobie, nie mogę się normalnie skupić na nauce, na egzaminy , na kolokwia. Pracuje dorywczo w jeden dzień lub dwa w tygodniu, resztę siedzę w domu przy laptopie cały dzień, raz się zdarzy że gdzieś wyjdę ale nie ma tego dużo.
Relacje z ludźmi są rzadkie, wcale ich nie ma, albo jestem skłócony z ludźmi.
W nocy często nie śpię, zarywam noce siedząc na internecie.
Do tej pory nie zauważyłem żadnych objawów, wydawać by się mogło że jest ok. Ale nie.
Siedząc w sali wykładowej, przy zapalonym częściowo świetle, - tak żeby było widać co wyświetla rzutnik na planszy, i przeczytać przy przepisywaniu prezentacji. Sprawiło mi to nie miały problem , na dodatek w niedalekiej odległości nie mogłem dostrzec wykładowcy ani po przeciwnej stronie kilku ludzi, sytuacja powtarzała się po zmroku - teraz jest ciut lepiej, np. w moim pokoju mam żyrandol na 5 kloszy więc jest jasno bardzo.
Drugą niepokojącą rzeczą, jest to że moja mama zauważyła, taki jakby "placek" z tyłu głowy , - brak włosów . Nie duży ale jest - musiałem zakryć czesząc się ten placek. W pierwszym momencie wystraszyłem się bo rzeczywiście po zrobieniu zdjęcia za pierwszym razem ubytek włosów był dość duży, ale potem przypomniałem sobie że siedzę oparty o ścianę i włosy najzwyczajniej w świecie mogły się wytrzeć.
Zażywam tran z witaminą D. Byłem na badaniu wzroku i okazało sie że mam lekką wadę, nie powiedział mi lekarz wprost bo to było mi potrzebne tylko do papierka , do szkoły. Na dodatek kilka razy w roku miałem ataki padaczki, ostatni atak w czerwcu, gdzie potem wylądowałem w szpitalu - wiąże to z przepracowaniem + długimi godzinami bez przerwy na komputerze, nawet w nocy - tylko na zrobienie jedzenia.
Innym objawem była niemożność składania zdań przy czytaniu.

Nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza

Zacznijmy od tego, że jesteś uzależniony od komputera. Na uzależnienie jest jeden sposób - odwyk. Przy tak silnym uzależnieniu lepiej zgłoś się do specjalisty - terapeuty i bądź cierpliwy. Znajdź nowe zajęcia, które zajmą Twój czas, powoli buduj relacje z ludźmi. Zacznij dbać również o higienę snu, jeśli się nie uda może pomyśl o wspomaganiu farmakologicznym na początku, nie ma na co czekać.
Oczy - tak jak wspomniałeś lekka wada wzroku i przemęczenie, pomyśl o kroplach i wyjściu na spacer gdzieś w zielone okolice, wycisz się i daj odpocząć oczom.
Włosy - jeśli nikt nie łysieje w rodzinie, duża szansa, że po prostu się starły.
Padaczka powinna być obserwowana przez lekarza i jak widać sam zauważyłeś co może ją wywoływać.
Jeśli chodzi o składanie zdań, to może jakieś badania psychologiczne, szczerze nie mam pojęcia co się z tym robi o ile było tak od zawsze.
Pozdrawiam gorąco i mam nadzieję, że uda Ci się wyjść z nałogu, bo dość już zniszczył Ci życie, a może jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...