Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Moja mama non-stop oglda serwisy info.


Gość Peparaz

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama ma 74 lata to jak się czuje uzależniene jest od TV a dokładniej serwisów politycznych. Powiem tak tylko to jest ważne co powiedzą politycy oczywiście z jednej partii. Wszyscy są głupi i nic nie wiedzą trzeba robić i słuchać jak oni mówią. Demencja ? Co robić wszystko wokół serwisów tv.
Może uzależnienie już nie wiem ? Wnuczka nie obejrzy bajki ci ci bo mówią o ustawie. Ośrodek wsparcia jest coś takiego ? Wiadomo politycy tylko żerują aby wskoczyć na stołek a dla mamy nimfy. Mówi o ten synku to profesor on się zna o a ten to bogaty on się zna a ten to zdrajca. Co to jest proszę pomocy bo wnuczka zna wszystkich polityków a ma 9 lat ?

Odnośnik do komentarza

Jej , i sama. My w odwiedziny. Coś poczytałam może chodzić o uzależnienie od władzy tzn. nastrój uzależniony jest od pseudo sukcesów wladzy. Czyli np. 500- proszę mówiłam mówiłam jeszcze trochę zobaczysz jak będzie dobrze. Natomiast z drugiej strony wiadomo afera to od razu sfauszowali bo są ci za dobrzy. I ci ci cicho bo teraz przemawia ten ojciec tego on mądry.

Odnośnik do komentarza

Ja bym zostawiła tak jak jest. Matka ma swoją pasję i komu to przeszkadza. W końcu z nią nie mieszkasz,więc okazjonalny kontakt można scierpiec. Starsi ludzie muszą się czymś zajmować,bo co mają robić cały dzień. Polityka jest jak narkotyk, co widać po tych co się jej trzymają więc , obserwatorom też się udziela. Lepiej, że mama ma taką pasję i tym żyje ,niż miałaby popaść w depresję czy demencje.Możesz spróbować z nią ustalić,że jak wnuczka jest z nią,to żeby nie włączyła tv, a z dzieckiem nie rozmawiała o polityce.
Z wami też.
Jeśli się nie zgodzi,to zagroz ,że przestaniecie ją odwiedzać i tak zróbcie,żeby nie być gołosłownym. W końcu mama zauważy,że do życia,nie wystarczy tylko politykowanie, jak zostanie sama z telewizorem.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem ? Hm ,
O ten telewizor przy wnuczce no nie wiem ponieważ ją przekupia dopiero wieczorem w domu opowiada ze ulubieniec babci miał wypadek i czeka co powiedzą. I tak już raz góra dwa jeździmy. Spróbuje ale śmierdzi mi to problemem ponieważ u psychiatry już byliśmy.

Odnośnik do komentarza

To normalna forma zaspakajania lęków , nie wiem babcia mama sama bez nałogów to okno na świat w sam raz jak narkotyk. Nie wiem czy są takie terapie. Ja bym uprzedził wnuczka że babcia lubi politykę to takie hobby a samemu olać temat.

Odnośnik do komentarza
Gość Filozofia życia

Tak już jest. W tym wieku już nie da się pewnego toku myslenia, innego spojrzenia na świat, w komuś zaszczepić.
Nie da się zmienić osoby w tym wieku. Często starsi ludzie mają już swój świat i im nie przepowiesz, nie wytłumaczysz.

Z drugiej strony, jakby nie spojrzeć, to co ma robić osoba w tym wieku? Telewizja to główna rozrywka, tam zawsze coś sie dzieje, a to gwiazdy tańczą na lodzie, 5-tysięszczny odcinek 'mody na sukces' itp.
Jakkolwiek mogłoby się to wydawać głupie i też nie jest regułą bo przecież rozrywki można mieć też inne. Tyle, że sprawność fizyczna już nie ta, pamieć niejednokrotnie szwankuje. Ale i z tym różnie bywa. Wszystko zależy od danej osoby.

Nie ma potrzeby zmieniać kogoś na siłę. Nie da się zawsze tak coś zaaranżować żeby było inaczej, po naszej myśli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...