Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak walczyć z poczuciem zagubienia i niepewności?


Gość k...m

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewna czy powinnam zwrócić się o pomoc do psychologa/psychiatry. Otóż przez dosyć długi czas czuję się bardzo zagubiona. Mam trudności z zidentyfikowaniem własnej osobowości przez co nie wiem czego chcę. Ciągle czuję się samotna, mam problem z nawiązywaniem kontaktów. Ciągle zmagam się z bardzo niska samooceną, przez co często się stresuję, unikam też podejmowania pracy w której trzeba nawiązywać dużo kontaktu z innymi. Czuję się gorsza, nudna, nic nie potrafię. Dodatkowo nie mam motywacji by cokolwiek robić, mam wrażenie że marnuję swoje życie, ciągle towarzyszy mi poczucie niespełnienia. Chwilami uważam że moje życie jest pozbawione sensu. Momentami czuję się nawet szczęśliwa jednak smutek zawsze powraca. Próbowałam sama radzić sobie z tym i zwalczyć moją nieśmiałość i lęk, być bardziej otwartą na ludzi, nie bać się wyzwań, jednak bardzo męczy mnie to psychicznie i chyba zbyt wiele kosztuje, dlatego też nie wiem już co mam robić. Nie wiem czy jest coś nie tak czy po prostu mam trudny charakter. Nie chcę wypaść na osobę, która idzie do lekarza z błahostką, boję się także że nie będę w stanie otworzyć się przed lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...