Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co robić? Jak się usamodzielnic, wyrwać z domu rodzinnego


Gość Gaza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kochani proszę o doradztwo o pomoc o jakieś mądre dwa zdania co sądzicie o moim przypadku. Mam 23 lata. W przyszłym roku kończe studia zaoczne i dostane tytuł magistra na kierunku pedagogika elementarna przedszkolna i wczesnoszkolna. Będę mogła pracować a w zasadzie już mogę w przedszkolu żłobku lub klasach 1-4. Mieszkam na wsi. Ciężko tu nie mając znajomości znaleźć pracę w szkole. Szczerze  na pewno spróbuję pracy w zawodzie jednak nie wiem czy będę chciała pracować na dłuższą metę. Ten kierunek mnie nie kręci i bardzo męczyłam się tymi studiami choc zawsze chcialam byc nauczycielka. Obecnie pracuje na etacie w firmie nie związanej z kierunkiem studiów, jestem handlowcem. Zarabiam kolo 3 tysiecy miesięcznie, lubię to co robię i sprawia mi to satysfakcję.
W liceum uwielbiałam języki obce, nauka szla mi latwo lekko i przyjemnie. Myslalam o lingwistyce, o byciu tlumaczem jednak odłożyłam te myśli na dalszy tor ponieważ w domu rodzinnym się nie przelewalo musiałam iść do pracy zarobić na studia i pomagać rodzicom. Wiele osób odradzalo mi studia językowe w trybie zaocznym. Dziś bardzo żałuję swej decyzji. 
Chciałabym pójść w kierunku języków, rozwijać się, uczyć się języków. Jednak jak ? Rodzice liczą na to ze będę powoli się usamodzielniac. Nie moge liczyc na zadna pomoc finansowa z ich strony.W domu mamy bardzo zle warunki. Ja sama czuje ze duszę się w domu rodzinnym, chciałabym wynajmować mieszkanko i sobie żyć po swojemu. Ale jak zarabiając nawet te 3 tysiące wynajmować opłacać czynsz, wynajem, życie ewentualnie czesne na studiach jezykowych które są bardzo drogie, jak żyć?

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za delikatny sarkazm ale to raczej pytanie na forum polityczne kraju. Ciężki temat, dla 90% Polaków pracujących. Jeśli masz jakąś traume i uważasz że brak pieniędzy ją spowodował to może masz rację ale uważaj przy autoterapi z zarobkami żebyś nie zatoczyła koła.
Wszystko spokojnie i mądrze pamiętaj że zaczynasz od początku silna presja i motywacja. Najlepiej jak byś mogła spróbować z partnerem zawsze łatwiej i bezpiecznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...