Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Teoria Życia , Sens


Gość Popieram

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Takaprawda

Każde życie czy istnienie ,ma jedno przeznaczenie ..urodzić się rozmnożyc.. umrzeć. Człowiek od reszty natury, różni się tylko tym, że ma się odrodzić. To jest opcjonalnie i zależy od tego w co kto wierzy, lub nie. Generalnie, cały wszechświat ma na celu istnienie samo w sobie i nic więcej. Planety też powstają,trwają i umierają . Słońca się wypalaja, gwiazdy się zapadają, tworząc czarne dziury. Wszystko się kręci po orbitach. Następują wybuchy energi i powstają super nowe.
Czemu i komu to służy.? Sobie na wzajem,żeby trwać i się zmieniać. To jest życie i służy życiu, bo tak naprawdę wszystko jest ze sobą połączone i ma na siebie wpływ.
A ludzie są maleńkim trybikiem tej doskonałej maszyny, która będzie się kręcić dalej i trwać z nami czy bez nas.

Odnośnik do komentarza

~Takaprawda
Każde życie czy istnienie ,ma jedno przeznaczenie ..urodzić się rozmnożyc.. umrzeć.

Nie każde. Są ludzie jak i zwierzęta, którzy nie potrzebują potrzeby rozmnażania się. Wy rozmnożmnażacie się dlatego, bo kieruje wami instynkt biologiczny, który nakazuje przekazywać DNA dalej. Dla mnie natomiast rozmnażanie się nie ma żadnego sensu, bo co mi z tego, że będę miał potomstwo, jak ich trzeba wychować, bawić się z nimi, uczyć ich i dawać im pieniądze. Ech tyle obowiązków nim się takie bobasy odchowa, a kiedy grać w gry komputerowe jak się jest użależnionym od tego? hehe

Odnośnik do komentarza
Gość Takaprawda

To proste...człowiek jako istota rozumna,inteligentna,posiadająca całą gamę uczyć ,doszedł do wniosku,że jego życie musi mieć jakiś głębszy sens,bo pogodzenie się z faktem,żeby urodzić się tylko po to, żeby umrzeć,nie godzi się tak wyjątkowej istocie jaka jest człowiek. Ludzie szukali sensu życia,tak jak ty teraz i go znaleźli w postaci religii ,które obiecują życie po śmierci. No ,w każdym razie mówią o tym, że nasza obecność na ziemi ,jest chwilowa i służy tylko temu, żeby doskonalić się i zasłużyć na inna formę życia.
Nie mówię tu tylko o chrześcijaństwie ,ale o wszystkich religiach,bo nie ma takiej ,która tego nie obiecuje ,w takiej czy innej formie,śmierć nie kończy naszego istnienia, tylko go przekształca. Człowiek ze swojej natury ,szuka sensu we wszystkim i jeśli nie znajdzie logicznego wyjaśnienia,to sam je wymyśli. Dlatego o ile, ani pies ,ani drzewo ,ani gwiazda,nie myśli po co istnieje tylko istnieje i na pewno po ich śmierci będzie jakiś inny pies,inne drzewo inna gwiazda, więc rodzaj czy gatunek nie wyginie,to o tyle człowiek nie zadawala się tym że będzie jakiś inny człowiek. Człowiek chce być niesmiertelny i żyć ,choćby w innej postaci, ale chce zachować swoją świadomość i tożsamość. Z tego wynika,że jeśli wierzysz w życie po śmierci,to jest to twój sens istnienia i odrodzenie.
Jeśli nie ,to jesteś częścią życia, które służy życiu.

Odnośnik do komentarza

Całkiem możliwe, że niebo i piekło może nie istnieć i po śmierci nie ma już nic więcej. Ale raczej coś lub ktoś musi istnieć, że tak mądrze zaplanowała istnienie tego świata. Nawet głupia żaba na tym świecie jest potrzebna, bo robi za naturalny środek owadobójczy, a bez nich byłoby dużo komarów hehe

Odnośnik do komentarza

Witam, ja na pewno do Jeśli nie ,to jesteś częścią życia, które służy życiu.
Ty bardziej nie wiem ekumenicznie wymiarowo. Człowiek jest jednym inteligentnym organizmem trochę religią mi tu podchodzi ale ok szanuje przedmówcę. Może na to jakiś dowód ktoś wrócił, zabladził, jakieś wrota?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mohamet jak się jest uzależnionym. Jak można być uzależnionym od czego kolwiek? To co ludzkie nie jest nam obce. Jeśli ktoś tworzy zarabia miliardy na komputerach, wszystkie szpitale, kraje, cały świat posługuje się nimi można nazwać uzależnienie. Ten kto tak twierdzi to jakiś hipokryta. Kierowca ciężarówki prowadzi ją non stop a ja nie słyszałem o uzależnieniu od ciężarówek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, człowiek jest wszystkożerny, bo je mięso i owoce. A to, że ty lubisz schabik i kurczaczka, to wcale nie musi oznaczać, że przysłowiowy pan kowalski, również będzie przepadał za tego typu potrawami. To wszystko to jest kwestia smaku. Ja np... gustuję w daniach meksykańskich i cenią sobie wyraziste smaki spożywanych posiłków, a schabowego np... nie cierpię. To samu tyczy się zwierząt. Kiedyś osobiście widziałem, jak kot sobie zajadał smacznie żabę, zjadł ją całą i najwidoczniej mu smakowała, bo po chwili miał już w pysku kolejną. Co do ryb, to biorąc pod uwagę, że na żabę najczęściej skusi się szczupak, i sum, to na żywca, jako przynętę przeważnie zakładam żywą ropuchę :)))

Odnośnik do komentarza

A ty co... świętojebliwy nic na literkę Peeeeeeeeeeee itp xD Ja to po prostu lubię sobie po ciężkim dniu pracy wieczorkiem siąść przed kompem i odstresować się przy dobrym drinku. Dziś właśnie kończę butelkę, nie jestem pijany, ale troszkę już mnie biere. Ale niewnikam w to jutro wolne można się na dziobać hehe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...