Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co on ma w głowie? Prośba szczególnie do facetów


Gość Katarinaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarinaka

Po 4 latach związku rozstałam się z facetem, nie będę się rozpisywać jak wyglądał nasz związek- krzywdzilismy siebie nawzajem. Po 3 latach wspólnego mieszkania wyprowadziłam się (miesiąc temu).
Wiem co źle robiliśmy, on też, ale bardziej dostrzega moje błędy niż swoje. Jestem gotowa pracować nad polepszeniem relacji. Setki rozmów z nim. On NIE WIE, potrzebuje czasu i koniec. Argumentuje to tym, że boi się, że wrócą 'demony' przeszłości, a jednocześnie nie daje mi odejść w 100%. Szuka pretekstu żeby wymienić choć kilka Smsów dziennie. Jak mówię, że definitywnie urywamy kontakt to wielkie poroszenie, że nie, że i tak będzie pisał. Walczę o niego, ale nie mam już sił żyć w niepewności. Najgorsze jest to, że oboje siebie kochamy, dlatego jest tak trudno. Ja jestem zdania, że gdyby chciał to by próbował. Z drugiej strony rozumiem jego obawy i że potrzebuje czasu. Ale ileż można czekać?! Mózg mówi jedno, serce drugie. No nie potrafię do jasnej anielki.
I pytanie do facetów (mam nadzieję, że tu są). Co Wy macie w tych głowach, o co jemu chodzi? Widzi, że za bardzo chcę i to wykorzystuje?? Co zrobić żeby było dobrze? Olać go trochę, odpuścić całkowicie, nie odpisywać i samej nie zagadywac?

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest trudna bo tobie krzywdzenie siebie nawzajem sprawia przyjemność. Inaczej spotykałabyś się z kimś spokojnym kto się nigdy nie kłóci.

Według mnie nie da się nic zrobić. Jak nie z tym, to będziesz się spotykać z następnym który będzie ciebie krzywdzić i systematycznie będziesz unikać spokojnych o dobrym charakterze.

Odnośnik do komentarza

Witam . Katarinko .... jako mężczyzna muszę przyznać rację onkaY. Ale ja to spróbuje Ci pokazać w inny sposób . Idąc po kolei .... po pierwsze znaczące jest to czego nie napisałaś , czyli .... z jakiego powodu się rozstaliście . Ale dlaczego to jest ważne dowiesz się jeśli dalej to będziesz czytać .

Byliście ze sobą 4 lata ,w tym 3 lata mieszkaliście ze sobą , tak ? Oboje popełniliście błędy , ale z jednej strony swoje błędy jest ciężko zauważyć a łatwiej jest wyrzucać błędy tej drugiej stronie . Musisz zadać sobie pytanie .... Czy tak naprawdę ...sama ... w 100% wiesz jakie Ty błędy popełniłaś ? Czy może sama wyrzucasz błędy swojemu chłopakowi ?

Chcesz pracować nad poprawieniem relacji ze swoim chłopakiem ,tylko musisz być przygotowana na to że on będzie chciał znów żebyście byli ze sobą , a czy Ty jesteś na to gotowa? Musisz być też przygotowana na to że to będzie wymagało od Ciebie wymagało wiele kompromisów , wiele cierpliwości i wytrwałości .

Wspominasz o jakichś jego " demonach " ... te demony to mogą być błędy które on popełnił w stosunku do Ciebie kiedyś bądź wobec jakiejś innej dziewczyny , być może już znalazł się w takiej sytuacji .

A to że on stara się zatrzymać Ciebie przy sobie świadczy tylko o jego miłości do Ciebie !!! Ale Ty też napisałaś " Walczę o niego, ale nie mam już sił żyć w niepewności. Najgorsze jest to, że oboje siebie kochamy, dlatego jest tak trudno. Ja jestem zdania, że gdyby chciał to by próbował."

Sprzeczność napisałaś i sprzecznie myślisz .... dlaczego?
Boo..... Dlaczego to że oboje siebie kochacie jest najgorsze?
Chcesz też żeby to on się starał ,ale sama mówisz że jesteś gotowa walczyć o niego .

Ja Ci mówię ....WALCZ O NIEGO !! A ON TEŻ ZACZNIE WALCZYĆ O CIEBIE !!

Ale zastanów się też nad tym czego Ty oczekujesz od niego , od siebie i od waszego związku , co jesteś w stanie dać swojemu partnerowi .

Pamiętaj że mózg ( czyli logika) a serce (czyli emocje) to kompletnie coś innego .

Bo gdyby to było to samo to .... spróbuj zdefiniować LOGICZNIE pojęcie ... MIŁOŚĆ . Gdy spróbujesz , wtedy do zdefiniowania użyjesz słowa .... UCZUCIE , a uczucie należy do emocji . A więc jeśli chcesz na niego wpłynąć tak ,aby jego zmusić do działania i wpłynąć na poprawę waszego związku .... musisz wpłynąć na jego emocje i pozwolić jemu wpłynąć na Twoje emocje.

Ale też zgadzam się z moją poprzedniczką , piszesz sprzeczne fakty , a jeśli jemu wysyłasz sprzeczne sygnały,czyli będziesz się nim bawić i manipulować to on się zagubi , a po dłuższym czasie podda ...

A jeśli nie chcesz z nim już być to sobie z nim to wyjaśni a jeśli jednak chcesz TO WALCZ O NIEGO !

Życzę powodzenia i szczęścia :)

P.S. jeśli mogę prosić , proszę o pomoc w mojej sprawie , poniżej podaję link :)

link :
https://forum.abczdrowie.pl/forum-psychologia/2273897,jak-poprawic-relacje-z-byla-dziewczyna?utm_source=pytania_abczdrowie&utm_medium=email&utm_campaign=question-moved-to-forum-v3b

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...