Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

boje sie że zachoruje na hiv


Gość bojącysię

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam taki problem że panicznie się boje zachorowania na hiv, na imprezie z wielkim trudem dzielę sie piwem z kumplami ale ulegam i daję im sie napic z butelki/szklanki, dziewczyna kiedy do mnie podbija na imprezie i zaczyna mnie uwodzić to ja zamiast myśleć o niej to myślę o tym czy jest zarazona hiv i zaczynam ją zlewac. Ostatnio miałem rankę na języku i podzieliłem sie piwem z kumplami wlasnie ze szklanki i butelki i teraz cały czas myślę czy jestem zarazony, bo dowiedziałem sie że kumpel na imprezie integracyjnej ze studiow uprawiał seks z roznymi dziewczynami. Doradzcie mi cos

Odnośnik do komentarza

Cześć,
przede wszystkim nie zakazisz się hiv poprzez picie z jednej szklanki/butelki, bo wirus nie transmituje tą drogą. Profilaktyka hiv to wystrzeganie się przypadkowych kontaktów seksualnych, a jeśli są, to oby były w prezerwatywie.
W Polsce jest stosunkowo mało zakażeń. Jednak jeśli ktoś prowadzi bogate życie seksualne, to zawsze istnieje jakieś ryzyko, więc warto się zabezpieczać (podobnie jak przed ciążą i innymi chorobami).
W przypadku posiadania stałego wiernego i zdrowego partnera ryzyko zakażenia nie istnieje.

Więc jeszcze raz: nie zakazisz się hiv przez picie ze szklanki.
2: szanse, że poznana na imprezie dziewczyna ma hiv są znikome, ale należy się zabezpieczać (zwłaszcza,że nie znacie swojej przeszłości).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...