Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co zrobić z ojcem uzależnionym od alkoholu?


Gość c...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj tata nadużywa alkoholu od ponad 11lat ma 64lata z powodu nałogu (do którego się nie przyznaje) stracił prawo jazdy,dobrze płatna pracę itp. Od 3 lat pracował dorywczo z przerwami jako stróż lub ochroniarz w sklepie niestety po miesiącu go zwalniali z powodu alkoholu. Od roku nie pracuje nigdzie,jest na rencie od dłuższego czasu. Mieszka u mnie i dostał jakieś przewidzenia,omamy tzn. Całe noce nie śpi...chodzi pali papierosy na klatce i robi co chwilę herbaty itp. A że śpię w pokoju z aneksem kuchennym to nie daje mi spać bo co chwilę zapala światło..nie wie gdzie jest toaleta pyta się mnie a jak krzykne robi straszne awantury z wyzwisami. Ma omamy i wychodzi na klatkę w celu załatwienia się bo nie może znaleźć toalety do której w dzień chodzi bez problemu. Ubzdural sobie że codziennie chodzi do pracy...co 15 min pyta się mnie na którą godz idzie do pracy i gdzie jak mówię mu że nie pracuje to wtedy zaczynają się pytania: jak to nie pracuje przecież byłem dzisiaj w pracy itp. Kiedy już mu wytłumaczę to za parę minut znowu to samo i tak cały czas przez ostatni miesiąc. Wszystko zapomina nie chce się kąpać...ostatnio w nocy wyszedł z domu i wrócił po godzinie w piżamie twierdząc że nie potrafił wrócić do domu( w dzień wychodzi i wraca normalnie) rano już o tym wszystkim nie pamiętał. Gdy wraca pijany wieczorem i w nocy się przebudzi jest najgorzej bo robi straszne awantury nie chce spać i nie daje mi spać. Do psychiatry nie chce iść a ja już nie mam siły i nie wiem co mam robić. Proszę o poradę. Ps. Latem zgłosiłam sprawę do AA byl na 2 spotkaniach i zaprzestal i ppdali go do sadu o leczenie alkoholowe za tydzien rozprawa i jestem swiadkiem. On nawet nie pamięta że tam chodził i codziennie muszę mu o rozprawie przypominać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...