Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak się nie poddać?


Gość Clare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze sobą. Codziennie kłócę się z myślami "nie wstawaj z łóżka", "nie idź na zajęcia teatralne", "nie ucz się". Mam wiele myśli, są one przeróżne. Nie mogę skupić się nawet na jednym wątku. Mam wysokie ambicje. Chciałabym w życiu wiele osiągnąć ale bez ciężkiej pracy. To niemożliwe. Codziennie zadaję sobie pytanie po co mam wstać z łóżka, skoro zaniedlugo umrę. Wiecznie uciekam od problemu. Lecz jest on zbyt szybki, wciąż mnie dogania. Mam złe stopnie. Jak mam znaleźć w przyszłości pracę? Jak mam wyjechać za granicę będąc nikim? Nie mając pieniędzy? W tym życiu liczy się tylko to. Bez pieniędzy nie możesz kupić nawet prezentu, by sprawić swojej mamie uśmiech na twarzy. Nie wygrasz. Chciałabym być szczęśliwa. Chodzić do szkoły z uśmiechem że spotkam tam przyjaciół, nie być jednym wielkim smutkiem. Chciałabym móc uśmiechać się z poranku, szczęśliwie podchodzić do kolejnego dnia. Nie martwić się o przyszłość tylko zacząć się po prostu uczyć. Dobrze zdać maturę i iść na studia by mieć świetną pracę i świetne życie. By się bawić i cieszyć. Mieć co opowiadać wnukom. Jak to jest być takim człowiekiem,który tylko chce, a nie robi, bo może. Ma wybór. Ale podejmuje zły wybór o którym wie. Którego nie zmieni. Bo nie zmieni przyszłości. Chciałabym traktować szkołę jako ciekawe doświadczenie. Chciałabym nie przestać traktować tak życia. A przestaję. Szanse na jakikolwiek sukces w tym życiu maleją. Teraz powinnam uczyć się chemii a siedzę i to piszę. Jak się nie poddać?

Odnośnik do komentarza

dopoki walczysz jestes zwyciezca. Wiem, trudno postepowac zgodnie z tym haslem, ale na tym to polega. Jedno Ci nie wyjdzie to analizujesz, planujesz, zmieniasz wariant dzialania i w koncu cos zaskoczy. W czyms na pewno mozesz byc dobra, albo nawet najlepsza, tylko musisz sie nie poddawac.
Najlepsza rada to nic nie odkladac na pozniej. Zobaczysz, jak potem w doroslym zyciu pedzie czas :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...