Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Suszone jabłka


Gość admnstratot

Rekomendowane odpowiedzi

Element tej drogi to „wizja Kościoła unickiego jako części Kościoła powszechnego, katolickiego, łączącego ludność ukraińską z cywilizacją zachodnią, łacińską”, w opozycji do abpa Szeptyckiego, który „mając na uwadze zjednanie Rosji” rzekomo „zaczął upodabniać ryt unicki do moskiewskiego prawosławnego”.

Nie będę tu polemizował z poszczególnymi twierdzeniami prof. Osadczego. Załączam linki do tekstów, w których ja i inni, robimy to od jakiegoś czasu. W zaistniałej sytuacji, gdy periodyk przeznaczony dla formatorów przyszłych kapłanów katolickich w Polsce stał się trybuną, z której prof. Osadczy głosi tezy jawnie sprzeczne z nauką Kościoła o misji i tożsamości Kościoła greckokatolickiego jako jednego z Katolickich Kościołów Wschodnich, jestem zmuszony włączyć także trochę osobisty akcent.

Odnośnik do komentarza

Jak podał grecki urząd statystyczny, dług publiczny wynosi obecnie 317 mld euro czyli 178,6 proc. PKB. Od roku 2010 Grecja unika niewypłacalności tylko dzięki zagranicznemu wsparciu finansowemu.

Obecny, trzeci już międzynarodowy program pomocowy dla Aten opiewa na maksymalnie 86 mld euro i wygaśnie 20 sierpnia. Grecja ma nadzieję, że od tego momentu będzie w stanie sama zaciągać na rynkach finansowych potrzebne jej pożyczki.

Grecki premier Aleksis Cipras oświadczył w poniedziałek, że jego kraj nie wystąpi o dalszą pomoc w stabilizowaniu finansów publicznych, ale nie powróci też do rozrzutności poprzedzającej wybuch kryzysu. Niektórzy przedstawiciele Unii Europejskiej obawiają się jednak społecznych nacisków na greckich polityków, by rozluźnili dyscyplinę budżetową.

Na widoku nie ma ani przedłużenia programu pomocowego, ani udawanego wyjścia z niego, ani nieczystego bądź też brudnego wyjścia - nazywajcie to jak chcecie. Będzie jasne dopełnienie (programu), czyste wyjście. Ale nie oznacza to, że powrócimy do dni obfitości, dni rozrzutności - powiedział Cipras deputowanym swej lewicowej partii Syriza.

Kredytujące Grecję państwa strefy euro pracują obecnie nad propozycją częściowego umorzenia jej długów. Warunkiem tego będzie jednak utrzymywanie przez Ateny ścisłych restrykcji budżetowych. Cipras wyraził nadzieję, że negocjacje w sprawie warunków dalszej współpracy finansowej z UE zostaną sfinalizowane przed końcem czerwca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...