Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak mogę poradzić sobie z brakiem akceptacji własnej osoby ?


Gość Nadia2312

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nadia2312

Od kilku lat wzmagam się z brakiem akceptacji siebie, lecz od dłuższego czasu czuję się o wiele gorzej. Nie potrafię spojrzeć w lustro, myślę o zakończeniu życia, śnią mi się sny, w których zawsze umieram. Nic mi się w sobie nie podoba. Nie potrafię powiedzieć o sobie czegoś dobrego. Myślę o samych złych rzeczach. Czuję się jakbym była jakimś odmieńcem. Zastanawiam się co jest we mnie nie tak, czasem nie śpię po nocach i płaczę. Nie wiem co zrobić w swoim życiu. Chciałam iść do psychologa, lecz brak mi odwagi. przestałam się uśmiechać. Przestałam wierzyć w swoje możliwości. Bliscy mówią, że jeżeli nie chcę iść do psychologa to muszę po prostu w siebie uwierzyć, innego wyjścia nie ma. Lecz łatwo im mówić, dla mnie jest to bardzo trudne. Pomóżcie, czy macie jakiś sposób? Inny niż psycholog?

Odnośnik do komentarza

Na wygląd zewnętrzny nikt z nas nie ma wpływu, ale na sposób, w jaki postrzegamy świat, już tak - jeśli będziesz w kółko myśleć o tym, jaka jesteś brzydka (co jest jedynie twoim wrażeniem a nie obiektywną prawdą), szybko stracisz radość życia. Ludzie, którzy cieszą się życiem zawsze są jakby ładniejsi od ponuraków. A ty lepiej zrobisz, jak skupisz się na tym, co masz - jak ci się nie podoba kolor oczu, to może masz piękne, gęste włosy? Nikt nie jest idealny, ale chodzi o to, by ukryć mankamenty i wyeksponować zalety.

Odnośnik do komentarza

Skup się nad tym co masz w sobie najpiękniejszego ... wygląd zewnętrzny jest tak nieistotny. Porównanie ... widzisz cudownie zapakowany cukierek, extra kolorowy i świecący papierek ... zachęca do zjedzenia prawda ? No i wkładamy cukierek do buzi ... nawet nie został zjedzony bo smak był fatalny.
Jeśli Twoje poczucie wartości jest już tak niskie że przeszkadza Ci to normalnie żyć to pozostają psychoterapeuci. Pomogą za pomocą specjalnych technik i rozmowy wyeliminować ten problem. Pani Marta Ziętal pracuje przez Internet i mogę ją z całego serca polecić . Gdybyś miała jakieś pytania pisz proszę. 3mam za Ciebie kciuki, powodzenia.
pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...