Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy z powodu moich lęków konieczna jest wizyta u lekarza?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat i odkąd pamiętam mam różne lęki, będąc mała ciągle pytalam rodziców czy mnie kochają, tyle pamiętam z opowieści. Od podstawówki chowam różne rzeczy po domu, zamykam okna na noc bo boję sie, ze cos mi sie stanie mimo, iz wiem, ze to nie możliwe. Każdego dnia pare razy w głowie pojawiaja mi sie różne zdarzenia, które mogłyby się zdarzyć moim bliskim czy mnie, wypadki, choroby tez w dalekiej przyszłości. W gimnazjum sie to nasililo a teraz kiedy jestem w liceum dodatkowo nie moge spać, budze się zbyt wcześnie, mam problem z zasypianiem, jeśli chodzi o wieczor to zawsze boje się, se nie zasne i nie lubie momentu kiedy kładę sie do łóżka. Czesto mam dni, w ktorych sie czegos boje ale nie moge okreslic dlaczego, mam rowniez problem z radzeniem sobie z emocjami. Zdarzaja sie mysli samobojcze kiedy sie zdenerwuje ale nigdy nie podjelam zadnej proby ani nie mam takiego zamiaru. Psuje mi to wszystko relacje, chcialabyn wiedziec z czego to moze wynikac i czy konieczna jest wizyta u jakiegos lekarza

Odnośnik do komentarza

Kochana, jestem mamą 16 letniego syna.To wszystko co opisujesz to stany lękowe, nerwica .Mozesz wpasc w depresję a może już ją masz.Mój syn ma depresję stwierdzoną przez lekarza, no i cóż ma lęki...przed chodzeniem do szkoły,jest nerwowy ale nie zawsze.Konieczna jest wizyta u psychiatry nie u psychologa .Nie bój się bo psychiatry, nie jest od ludzi nienormalnych tylko własnie od nerwicowców, ludzi z lękami, fobiami itp.Jestes w takim wieku,że nie powinnas się bać, czerpac radosc z życia dlatego ważne jest leczenie bądz terapia.Nie pozwól by to się pogłębiało bo pozniej będzie trudniej .Mój syn ma wsparcie i zawsze miał i ogrom miłosci a mimo to,wpadł w depresję.Sama sobie nie poradzisz, szukaj wsparcia i mów o tym,nie zamykaj się - to ważne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...